У Львові студенти протестували проти зміни системи нарахування стипендій

СуспільствоСофія Трощук, 16 грудня 201611501
Близько 150 студентів пікетували Львівську ОДА

У п'ятницю, 16 грудня, понад 150 студентів із різних ВНЗ протестували під Львівською облдержадміністрацією, вимагаючи від президента України ветувати закон, який змінює механізм виплати стипендій.

Згідно із законом стипендії отримуватимуть лише ті студенти, хто досягнув високих результатів у навчанні або успіхів у науковій діяльності. Йдеться про закон №5130, який Верховна Рада України прийняла 6 грудня.

За словами заступника голови профкому студентів Національного університету «Львівська політехніка» Олександра Николяка, студенти прийшли вимагати гарантій стосовно майбутніх стипендій.

«Розмір стипендій має бути не нижчим ніж прожитковий мінімум, а кількість студентів, що отримують стипендію, має бути не нижчою ніж дві третіх студентів державного замовлення, - зазначає Андрій Білинський. - Тепер виплати регулюватиме Кабінет Міністрів. Ми просимо якихось гарантій стосовно стипендій, хоча б нижню межу, закладену саме в Законі».

Пікет тривав поки до студентів не вийшов голова Львівської ОДА

«Ми не проти рейтингової системи, адже стипендію мають отримувати лише найкращі студенти. Проблема в тому, що в законопроекті немає мінімального відсотку студентів, які отримуватимуть стипендії. Тобто сьогодні стипендію отримали 100 студентів, а завтра – 60. І це буде законно», - пояснила студентка 5 курсу хімічного факультету Львівського національного університету ім. Франка Оксана Касараба.

Студенти передали голові Львівської ОДА Олегові Синютці листа до президента із своїми вимогами.

Ухвалений ВРУ закон передбачає, що стипендії не отримуватимуть усі студенти-бюджетники, а лише ті, хто вчиться найкраще. Вчена рада кожного ВНЗ у межах рішення Кабміну самостійно встановлюватиме студентів, які отримуватимуть стипендії.

Поки що в Україні продовжує діяти стара постанова, яка регламентує нарахування стипендій. Але Кабмін повинен ухвалити новий порядок, де повинні розділити стипендію на академічну і соціальну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук