У Польщі запропонували збільшити час заборони на торгівлю у вихідні

Обмежити торгівлю хочуть на кілька годин у переддень вихідного та на наступний день після нього

СвітКатерина Чурилова, 25 жовтня 20187131
У Польщі з 1 березні діє обмеження на торгівлю у вихідні та неділю

Польська незалежна профспілка «Солідарність» пропонує внести зміни до закону про обмеження торгівлі. Вона вимагає від урядовців продовження часу заборони торгівлі у вікенд з 24-х до 31 години.

Як повідомляє Business Insider Polska, поправки до закону, які пропонує «Солідарність», передбачають продовження часу заборони торгівлі з 24 годин (тобто одну добу – неділя або святковий день) до 31 години (24 години неділі та святкових днів плюс дві годині дня напередодні (субота) і п’ять годин наступного дня (понеділок).

У випадку, якщо зміни ухвалять, то заборона на торгівлю триватиме з 10-ї години вечора в суботу до 5 години ранку в понеділок. Якщо ж неторговий день, наприклад через державне свято, припадатиме на будній день, тоді обмеження поширюватимуться на день напередодні свята і на день по тому. Наприклад, якщо свято випадає на середу, тоді заборона на торгівлю діятиме з 10-ї години вечора вівторка до 5-ї години ранку четверга.

Наразі «Солідарність» офіційно скерувала свої пропозиції до міністерки сім'ї, праці і соціальної політики Польщі Ельжбети Рафальської. Також профспілка закликала до термінової зустрічі з польськими урядовцями та представниками роздрібних торгових мереж для обговорення можливих змін до закону.

Як повідомила в інтерв’ю радіо ZET міністерка Ельжбета Рафальська, пропозиції «Солідарності» мають розглянути найближчим часом.

«Я думаю, що у листопаді або грудні можемо приступити до роботи в парламенті. Зміни (у випадку ухвалення, – ред.) набрали би чинності у першому кварталі наступного року», – заявила вона.

Водночас голова польської організації торгівлі та дистрибуції Рената Юшкевич повідомила, що пропозиції «Солідарності» внести поправки до закону дискримінують працівників інших комерційних секторів. Вона також вважає, що такі дії «обурюватимуть споживачів».

Як писав ZAXID.NET, у Польщі з 1 березня почила діяти закон про обмеження торгівлі в неділю. Закон передбачає штраф за порушення заборони, який буде складати від 1 тисячі до 100 тисяч злотих, а в разі постійних порушень заборони – позбавлення волі.

Відповідно до закону, ініціатором якого стала також профспілка «Солідарність», лише дві неділі на місяць є комерційними: магазини працюють у першу та останню неділю місяця.

З 2019 року магазини будуть відкриті тільки в одну неділю в місяць, а з 1 січня 2020 року почне діяти суцільна заборона на торгівлю по неділях, за винятком 7 спеціально визначених неділь на рік – двох неділь, які передують Різдву, однієї неділі, яка передує Великодню, та останніх неділь січня, квітня, червня і серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук