У Росії з'явилася перша область, якій загрожує дефолт

СвітРоман Ганкевич, 10 червня 201519811
Новгородській області оголосять дефолт

Новгородська область стала першим російським регіоном, що допустив дефолт за визначенням Standard & Poors.

Про це повідомляє російський РБК з посиланням на представника обласного департаменту фінансів.

За його словами, регіональний уряд в лютому 2015 року не зміг своєчасно провести платіж по кредиту ВТБ в розмірі близько 2 млрд рублів.

Як пише агентство, термін погашення кредиту був встановлений на 25 лютого. Для цього керівництво області оголосило аукціон на залучення кредиту під ставку 23,63%, але провести його не вдалося.

Співрозмовник РБК пояснив, що комерційні банки, включаючи ВТБ, не подали заявки на участь в аукціоні, порахувавши дану процентну ставку досить низькою. Згодом в області домовилися про рефінансування боргу з самим ВТБ, зобов'язання були погашені протягом місяця.

Раніше агентство S&P повідомило, що в першому кварталі 2015 року, як мінімум один суб'єкт Росії допустив прострочення виплати по банківському кредиту внаслідок обмеженого доступу до засобів рефінансування, що, згідно з термінологією S&P, означає дефолт регіону.

Згідно з даними Мінфіну станом на 1 травня, Новгородська область за обсягом комерційних кредитів серед суб'єктів Росії займає 34-е місце. Борг регіону таким кредиторам при цьому досяг 8,4 млрд рублів, що складає 57,6% від загального обсягу боргу суб'єктів РФ.

Зазначимо, що кредитні рейтинги - це прогноз агентства щодо здатності і готовності позичальника своєчасно та в повному обсязі виконувати свої боргові зобов'язання. Відповідно, S & P фіксує дефолт в тому випадку, якщо позичальник не виконав боргові зобов'язання в строк і в повному обсязі.

Агентство виділяє наступні два аспекти.

По-перше, деякі учасники ринку можуть вважати дефолтом регіону тільки невиконання публічних боргових зобов'язань, тобто облігацій. S & P, у свою чергу, під дефолтом розуміє невиконання будь-яких комерційних боргових зобов'язань, у тому числі облігацій і банківський кредитів.

По-друге, певна група учасників ринку надає великого значення тому дефолту, в результаті якого позичальник виявляється повністю нездатний здійснювати виплати за своїми борговими зобов'язаннями, в той час як S & P вважає дефолтом будь-які затримки виплат по основному боргу або відсотками, навіть якщо згодом всі виплати виробляються повністю.

Іншими словами, інвестори, які стверджують, що дефолти регіональних органів влади неможливі, як припускає S & P, мають на увазі високу ймовірність повного відшкодування по дефолтних регіональним зобов'язаннями. На думку S & P, останнє твердження вірне в російському контексті, однак воно не дозволяє погодитися з тим, що дефолти регіональних урядів неможливі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук