ЄС виключив Росію з числа стратегічних енергетичних партнерів

СвітРоман Ганкевич, 26 лютого 20153690
ЄС виключив Росію з числа стратегічних енергетичних партнерів
Марош Шефчович

Європейський союз не включив Російську Федерацію до числа своїх стратегічних партнерів у сфері енергетики. Про це пише російське видання «КоммерсантЬ».

«Вчора Єврокомісія опублікувала перший офіційний документ, в якому описані заходи по створенню європейського енергетичного союзу. Досі уявлення про ці плани асоціювалося в основному з ідеєю спільних закупівель газу, висунутої президентом ЄС Дональдом Туском. Нова концепція енергосоюзу не втратила відверто антиросійської спрямованості, але про спільні закупівлі газу згадується лише побіжно, а основний наголос зроблений на більш реалістичні і тому більш небезпечні для РФ ідеї», - зазначено у статті видання.

Як повідомляється, Єврокомісія хоче отримати значну частину суверенних повноважень держав ЄС для проведення зовнішньої енергополітики союзу.

«Коли ЄС обговорює угоди з країнами, які є важливими з точки зору безпеки енергопостачань, Єврокомісія має намір у пріоритетному порядку обговорювати питання доступу до ресурсів»,- йдеться в документі.

Показовий список потенційних партнерів ЄС. На думку ЄК, союзу потрібно досягти стратегічної співпраці з Алжиром, Туреччиною, Азербайджаном, Туркменією і країнами Близького Сходу.

Віце-президент ЄК з енергосоюзу Марош Шефчович між тим заявив, що в майбутньому сподівається на поставки газу з Ірану та Іраку. Тристоронній меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва Транскаспійського газопроводу між Туркменією та Азербайджаном (з подальшим експортом в Європу) ЄК збирається підписати вже в цьому році.

Росія ж до числа стратегічних партнерів не увійшла.

«ЄС розгляне переформатування енергетичних відносин з Росією, коли складуться відповідні умови»,- це єдина згадка країни в документі.

Нагадаємо, 25 лютого президент ЄС Дональд Туск заявив, що Європа готова до нових кроків у відповідь на порушення мінських угод в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук