Євродипломати по відношенню до РФ або некомпетентні, або наївні, – радник президента Польщі

СвітВолодимир Пиріг, 19 серпня 201416863

Проведені 17 серпня переговори міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії продемонстрували «безмежну наївність» німецьких і французьких дипломатів, які переоцінили свої можливості з вирішення кризи на Донбасі без участі інших держав Європейського Союзу.

Таку думку висловив радник президента Польщі Броніслава Коморовського з міжнародних питань Роман Кужняр в ефірі польського телеканалу TVN24 Biznes i Świat, інформує УНІАН.

«Німецькі та французькі дипломати виявилися повністю неготовими до зустрічі з міністрами закордонних справ Росії та України. Ця зустріч виявилася показовою поразкою, яка продемонструвала безмежну наївність Берліна та Парижа або брак компетенції», – сказав він.

Радник польського президента зауважив, що факт того, що дипломати з цих країн виступили ініціаторами зустрічі, засвідчує, що вони хотіли взяти на себе відповідальність і вирішити кризу в Україні, але це їм не вдалося.

За словами Кужняра, країни Західної Європи раніше намагалися за спинами інших країн «задовольнити» домагання Росії за рахунок інтересів країн зі Східної Європи. Як сказав Кужняр, в нього складалося враження, що таке могло мати місце і під час останніх переговорів.
Радник Коморовського, який є професором міжнародного права та викладачем у Варшавському університеті, заявив, що переговори з Росією в питанні України повинен вести весь Євросоюз, а не окремі держави.

«Стороною для РФ повинна була бути ціла Європа, бо лише ціла Європа може бути достатньо об'єктивною і мати достатньо сил, аби змусити Росію виконувати міжнародне законодавство», – зазначив він.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після переговорів з міністрами закордонних справ Німеччини, Франції та Росії заявив про брак прогресу за їхніми результатами, оскільки, за його словами, Росія не готова виконати зобов'язання для припинення бойових дій на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук