З наступного року діабетиків повністю забезпечать інсуліном коштом держбюджету

У проекті держбюджету на закупівлю інсуліну передбачено 925 млн грн

З наступного року діабетиків повністю забезпечать інсуліном коштом держбюджету
У 2019 році хворих на цукровий діабет забезпечуватимуть інсуліном повністю за кошти держбюджету

У 2019 році держава повністю відшкодовуватиме вартість препаратів інсуліну для лікування людей, що хворіють на цукровий діабет. На закупівлю інсуліну у проекті держбюджету на наступний рік закладено 925 млн грн, повідомляє МОЗ.

Нині відшкодування вартості інсуліну відбувається частково коштом державного бюджету, частково - з місцевого бюджету. У багатьох областях, зокрема і на Львівщині, склалася критична ситуація: через велику заборгованість деякі аптеки відмовляються видавати інсулін у борг.

Загалом Львівщині для забезпечення інсуліном хворих потрібно понад 65 млн грн, а держава наразі виділила лише 36,4 млн. Понад 29 млн грн, яких бракує, перекрити з місцевих бюджетів, проблематично, це дуже велика сума.

«У 2019 році держава повністю фінансуватиме закупівлю препаратів інсуліну і, таким чином, забезпечить потреби всіх пацієнтів в інсулінотерапії. Кошти, що необхідні для повного фінансування з держбюджету, вираховуються відповідно до даних електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Це відкритий прозорий реєстр, який дозволяє ефективно контролювати кількість пацієнтів інсулінотерапії, а також, який саме інсулін та чому призначається лікарем окремому пацієнту», - повідомляє МОЗ,

Якщо пацієнта не буде в реєстрі за 2018 рік, то, як твердить МОЗ, відшкодування за його препарат інсуліну у 2019 році відбуватиметься за рахунок місцевого бюджету.

На Львівщині станом на жовтень 2018 року проживає 11 163 хворих, які потребують інсулінотерапії (і дорослі, і діти).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук