Частина аптек на Львівщині припинила видачу безкоштовного інсуліну

Заборгованість держави перед аптеками становить майже 30 млн грн

Частина аптек на Львівщині припинила видачу безкоштовного інсуліну
фото умовне
Додаткові гроші на інсулін для інсулінозалежних хворих Львівщини мали б надійти наприкінці жовтня

У деяких районах Львівщини склалася критична ситуація з забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет I типу. Через велику заборгованість аптеки відмовляються видавати його хворим безкоштовно. Якщо заборгованость не буде погашена до кінця жовтня, ситуація стане критичною.

Першими на сполох забили дрогобиччани, бо у них вже склалася критична ситуація з забезпеченням інсулінозалежних хворих інсуліном.

«У Дрогобичі склалася критична ситуація з видачею інсуліну хворим на цукровий діабет, оскільки аптечні заклади відмовляються відпускати інсулін через заборгованість перед ними з державного бюджету. Заборгованість перед аптечними закладами Дрогобича становить 352 тис. грн. Уже до кінця цього тижня за рахунок субвенції аптекам буде відшкодовано 117 тис. грн і тоді, ймовірно, аптечні заклади відновлять видачу інсуліну»,- повідомила прес-служба Дрогобицької міської ради.

Це дуже тривожний сигнал, передусім, для хворих на цукровий діабет, які мусять щодня колоти інсулін. Вони не можуть чекати день, два, три, а мусять колоти його вчасно, бо найменше зволікання може поставити під загрозу їхні життя. Купити інсулін за власні кошти для більшості нереально, адже на місяць за нього треба викласти 700-1200 грн, декому й на два тижні, залежно від дози, яку треба ввести.

Ситуація, що виникла в Дрогобичі, як повідомив ZAXID.NET начальник управління розвитку, планування і організаційно-фінансового забезпечення департаменту охорони здоров’я ЛОДА Олександр Малоїд, є і в інших районах і не лише на Львівщині, а й загалом по Україні. Річ у тім, що з державного бюджету в області країни надійшло значно менше коштів для закуплю інсуліну, ніж передбачалося.

Загалом Львівщині для забезпечення інсуліном хворих, за словами Олександра Малоїда, потрібно понад 65 млн грн, а держава наразі виділила лише 36,4 млн. Понад 29 млн грн, яких бракує, перекрити з місцевих бюджетів, проблематично, це дуже велика сума.

«В останні роки інсулін закуповувався в основному за кошти державного бюджету. Якщо виникали проблеми, то з місцевих бюджетів дофінансовувалася невелика сума, 20-25%», - каже Олександр Малоїд.

Інсулін для хворих відпускають за електронними рецептами

Станом на жовтень 2018 року на Львівщині проживає 11 163 хворих, які потребують інсулінотерапії (і дорослі, і діти). Їх держава забезпечує інсуліном безкоштовно або з доплатою 10% від вартості інсуліну.

«Зараз є електронний обіг рецептів і виписати «лівий» неможливо. Інсулін отримують лише ті люди, яким потрібно. У цьому рецепті вказано, дана людина забезпечується інсуліном безкоштовно чи з доплатою 10%. І хворий з одним і тим же рецептом не може піти в іншу аптеку, бо після відпуску інсуліну ми вносимо дані в електронний реєстр, що інсулін відпущено», - каже виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик.

За словами Нелі Бик, заборгованість з поверненням коштів за інсуліни цього року була. Не повертали два місяці, а згодом повернули.

«Але ми відпускали інсулін у борг, бо чудово розуміємо, що він життєвонеобхідний хворим», - каже Неля Бик.

В департаменті охорони здоров’я ЛОДА, за словами Олександра Малоїда, про проблему знають. Відповідні листи з проханням додатково виділити на область 29, 2 млн грн скеровано і у МОЗ, і в Кабмін.

За попередніми (неофіційними) даними додаткові кошти з держбюджету на Львівщину мали б надійти наприкінці жовтня. А чи надійдуть, в якій кількості і коли саме, наразі невідомо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук