Держдума РФ визнала ворожою українсько-польську Декларацію пам’яті та солідарності

В ініціативі українського і польського парламентів російські депутати побачили «бажання дружити проти спільного ворога»

СвітЮлія Поліковська, 30 листопада 20166361
Держдума РФ визнала ворожою українсько-польську Декларацію пам’яті та солідарності
У Держдумі РФ українсько-польську Декларацію пам’яті та солідарності назвали проявом «русофобії»

У Росії вважають, що спільне ухвалення парламентами України і Польщі Декларації пам’яті та солідарності щодо подій Другої світової війни є «проявом русофобії і провокацією проти Росії». Відповідну заяву депутати Державної думи РФ прийняли у середу, 30 листопада.

Так, в ініціативі українського і польського парламентів російські депутати вбачають «бажання дружити проти спільного ворога».

«Депутати Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації рішуче засуджують акт парламентів Польщі та України, відкидають саму ідею заднім числом переписати історію і провести ревізію початку і підсумків Другої світової війни. Не можна не зазначити, що прийняття подібного рішення нашими колегами парламентарями було натхненне неприязню не тільки до колишнього Радянського Союзу, а й до Російської Федерації, стало можливим в умовах тієї крайньої русофобії, яка, на жаль, відрізняє сьогоднішню політику Польщі і України. Політики обох країн намагаються затушувати проблеми своїх взаємин, демонструючи бажання «дружити проти спільного ворога», - йдеться у заяві.

«Цією провокацією вони не тільки завдають непоправної шкоди відносинам з Росією, але й підривають непорушність власних кордонів», – сказано у заяві.

Держдума РФ закликала парламенти США і Великобританії як союзників СРСР у Другій світовій війні, наступницею якої є Російська Федерація приєднатися до цієї заяви. Крім того, саму Декларацію пам’яті російські депутати назвали такою, що «суперечить нормам міжнародного права».

Нагадаємо, що 20 жовтня Верховна Рада України прийняла спільну з польським Сеймом Декларацію пам’яті і солідарності щодо подій Другої світової війни.

У декларації, крім згадки про трагічні сторінки історії Другої світової війни і комуністичної доби, також засуджено сучасні дії і агресивну зовнішню політику Росії щодо України й заявлено, що дії Росії – порушення засадничих норм міжнародного права і договорів і з Україною, невиконання зобов’язань, ведення гібридної інформаційної війни – загрожують мирові й безпеці в усій Європі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук