ГПУ має докази причетності Росії до розстрілів на Майдані

СуспільствоОльга Карабан, 19 лютого 201524542
ГПУ має докази причетності Росії до розстрілів на Майдані
фото ТСН

Старший прокурор управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генпрокуратури Олексій Донський заявив, що Російська Федерація причетна до масових розстрілів на Майдані.

«У слідства є підстави вважати, що до розстрілів на Майдані були причетні російські силові структури», – цитує його «Укрінформ».

Донський уточнив, що російські силовики виступали саме організаторами розстрілів. Наразі з’ясовуються безпосередні виконавці цих злочинів.

«Вони могли бути звичайними найманцями з інших держав або представниками тих самих російських силових структур. Їхня національність немає жодного значення, вагомим є лише мета дій і хто їх використовував», – сказав прокурор.

За його словами, слідство вийшло на організаторів розстрілів завдяки аналізу телефонних роздруківок екс-президента Віктора Януковича.

«Знаючи, що він причетний до цього, ми встановили коло його безпосередніх зв’язків під час вчинення вбивств. По телефонах, які числилися на ДУСі (Державне управління справами), розмов на такі теми він не проводив, але під час слідства вдалося встановити номери, по яких Янукович спілкувався з дуже обмеженим колом осіб і, зокрема, цими росіянами», – зазначив Донський.

«Засвітилися» російські абоненти у телефонних роздруківках Януковича ще восени 2013 року, коли екс-президент відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. «Але інтерес у слідства до них виник після контактів безпосередньо під час розстрілів протестувальників», – додав Донський.

Нагадаємо, уряд України вирішив у 2015 році здійснити повторні виплати сім'ям загиблих, а також особам, які отримали важкі поранення під час подій на Майдані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук