УПЦ (КП) висуватиме Філарета на посаду голови Помісної церкви як безальтернативного кандидата

Після отримання томосу про автокефалію для українського православ'я Київський патріархат бачить патріарха Філарета очільником Церкви, оскільки під час перемовин між ієрархами «нікого іншого не пропонували»

Патріарху Філарету нині є 89 років

УПЦ Київського патріархату після томосу від Вселенського патріарха висуватиме кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Про це повідомив речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря), пише «Українська правда».

«Ми як архієреї Київського патріархату будемо висувати і підтримувати кандидатуру патріарха Філарета. Тому що іншої такої кандидатури, яку б можна було порівняти з ним за досвідом та якостями як духовного лідера, керівника, ми не бачимо», – сказав Зоря.

Він додав, що досі в усіх розмовах, які тривають між церквами про предстоятеля, нікого іншого не пропонували.

«Ніякої іншої кандидатури ніхто не висував. Ми вважаємо, що патріарха Філарета мають обрати», – сказав Зоря.

Як писав ZAXID.NET, цьогоріч патріарх Філарет подав до Вселенського Патріарха апеляцію щодо анафеми з боку РПЦ. Скасування анафеми відкриє предстоятелю УПЦ (КП) шлях до посади голови Помісної церкви в Україні.

У травні 2018 року патріарх УПЦ (КП) Філарет заявив, що після надання Томосу не піде на спочинок і готовий очолити Помісну Православну Церкву. Своє рішення він мотивував тим, що має завершити розпочату роботу.

Митрополит Української автокефальної православної церкви Макарій (Малетич) заявив, що не висуватиме своєї кандидатури на посаду голови Помісної Церкви.

Митрополитові Макарію нині 74 роки, а патріархові Філарету вже є 89 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук