Отримання томосу внесуть у цьогорічні підручники з історії України

При цьому тему автокефалії Православної церкви України на ЗНО винесуть не раніше, ніж через два роки

У 2019 році будуть друкувати нові підручники з історії України, до яких внесуть нову історичну подію – отримання томосу про автокефалію Православної церкви України, повідомила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Історія незалежної України вивчається в 11-му класі, якраз в цьому році ми друкуватимемо ці підручники. Щойно ми отримали томос про автокефалію ПЦУ, я дала доручення внести відповідні зміни до програми з Історії України. Вчора було останнє засідання робочої групи і протягом декількох тижнів ми затвердимо нову редакцію програми для 11-го класу наказом МОН. Автори підручників, які друкуватимуться цього року, муситимуть це врахувати», – розповіла Гриневич у коментарі агенції УНН.

За її словами, до квітня, а історія незалежної України починає вивчатись якраз приблизно у квітні-травні, будуть надані детальні методичні рекомендації вчителям історії, щоб під час вивчення цього періоду вони обов’язково висвітлили тему отримання томосу.

Що стосується зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), то в сам тест ця тема увійде не раніше, ніж через два роки.

«Ми маємо непорушне правило, що у програму ЗНО вносяться зміни не пізніше, ніж за два роки до складання цього тестування. Тобто вже на початку 10-го класу випускники мають визначену програму ЗНО, за якою вони складатимуть тест. Отже, ми цьогоріч обов’язково внесемо зміни у програму ЗНО з Історії, але чинними вони будуть лише для випускників, які закінчуватимуть 11-й клас у 2021 році», – пояснила Гриневич.

Православну церкву України утворили на Об’єднавчому соборі православних церков України 15 грудня. Тоді ж її главою обрали митрополита Епіфанія.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня томос вручили Епіфанію.

31 січня ПЦУ отримала офіційну юридичну реєстрацію, а 3 лютого відбулася інтронізація митрополита Епіфанія, яка завершила процедуру створення нової церкви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук