«Україну у портретах» показує львівська художниця Галина Константюк

Головні новини Львова 24.01Марічка Крижанівська, 24 січня 2017, 18:13 586 0

Художниця Галина Константюк у п'ятницю, 27 січня, відкриє персональну виставку «Україна у портретах» у Львівському палаці мистецтв.

Галина Константюк – вихованка львівських коледжу імені Івана Труша та академії мистецтв. Довго шукала себе, робила гобелени, вдавалася в різні техніки, а рік тому нарешті знайшла своє – у живописі.

«Я, напевно, з тих людей, які більше зважають не на матеріальну, а на те, що подобається, від чого кайфуєш», – розповіла художниця.

Упродовж останнього року пані Галина жила в полоні нової пристрасті – серії портретів українців, звісно ж, стилізованих.

«Мої герої – це всі ті, які біля мене живуть, які оточують, чи просто перехожі, хороші знайомі, мої бабусі, мамусі, добрі друзі, яких я люблю», – пояснила авторка.

Тому й типажі різні, у різних обставинах і сюжетах. Кожен її портрет має власну історію.

«Одна з моїх робіт – «Данка з Рахова». Ця жінка любить собі закурити, любить традиції українські, дивлячись на неї, хочеться теж поїхати у Карпати, пожити тим життям. Таких типажів у Карпатах багато», – додала Галина Константюк.

«Ще один портрет – це український самурай. У 2014 році такий настрій войовничий в мене був і захотілося, щоб юний українець виглядав такий несамовито відданий своїй справі», – прокоментувала художниця.

«Інший портрет дуже люблю, називаю її Дюрериха, то мама художника Дюрера. Ми знаємо, що в Дюрера мами було багато дітей, вона була селянкою і сумне враження складає, і тут мені хотілося реабілітувати її. Дати їй інше життя, ніж вона мала», – додала Галина Константюк.

Портрети українців щойно розвішують і вони уже доступні для відвідувачів у Львівському палаці мистецтв. Галина Конастантюк виставлялася у Мілані, Києві, містах Польщі, а тепер на два тижні і у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук