Суд в Амстердамі відклав ухвалення рішення у справі «скіфського золота» на 2020 рік

Українські стародавні скарби перебувають в Нідерландах вже понад п'ять років

Суд в Амстердамі відклав ухвалення рішення у справі «скіфського золота» на 2020 рік
фото Flickr/Arthur
Афіша виставки в Музеї Пірсона

Апеляційний суд Амстердама 16 липня ухвалив попереднє рішення у справі про «скіфське золото», повідомляє прес-служба суду.

«Музей Алларда Пірсона може залишити скарби Криму в очікуванні остаточного рішення в ході судового розгляду. Нідерландський закон про спадщину не застосовується до справи. Апеляційному суду потрібна додаткова інформація від сторін про ймовірне право власності», – йдеться в повідомленні, яке цитує «Радіо Свобода».

У рішенні суду йдеться, що сторонам надали два місяці для надання запитуваної судом інформації, а вже потім суд розглядатиме справу далі.

«Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців», – йдеться в повідомленні суду.

Апеляційний суд постановив, що «з огляду на складну політичну та правову ситуацію в Криму музей Алларда Пірсона не може «розумно оцінити, хто з кандидатів має право претендувати на скарби Криму».

«У той же час, музей належним чином зберіг кримські скарби в очікуванні остаточного рішення. За цих обставин музею дозволено призупинити своє зобов’язання із доставки скарбів Криму в очікуванні остаточного рішення», – йдеться в повідомленні.

У березні Апеляційний суд Амстердама назвав орієнтовною датою винесення рішення у справі про «скіфське золото» – 11 червня, але потім термін було змінено на липень. 11 березня цей суд почав розглядати апеляцію музеїв анексованого Росією Криму на рішення про повернення Україні колекції «скіфського золота».

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване «скіфське золото») повинні бути повернуті в Україну.

Колекцію «скіфського золота» вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів окупувала Росія. Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) постало питання, кому повертати кримську колекцію.

Україна вимагала від музею повернути експонати, алже вони є державною власністю, а криміські музеї були лише місцем їхнього експонування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук