Двоє закоханих незрячих у Львові отримують відмови від орендодавців житла

СуспільствоОксана Сенишин, 18 листопада 2016, 16:05 9323 3

Пара незрячих ― Володимир та Катерина ― не можуть знайти помешкання для оренди. Власники квартир постійно їм відмовляють, вигадуючи різні причини, і навіть без них.

Незрячих Володимира Пирога та Катерину Халецьку зблизив інтернет. Володя родом зі Стрия, та довший час працює у Львові. Катерина ― з Дніпропетровщини.

«Я минулого року працювала неподалік від Києва і, коли ми з Володею почали зустрічатися, кожних вихідних їздили ― я сюди, до Львова, він до мене, в Київ. Але так не наїздишся: за ті гроші, що ми їздили, вже можна було квартиру знімати», ― розповіла незряча Катерина Халецька.

От і винайняли. І попри те, що незрячі, прекрасно орієнтуються в просторі, самі готують їжу, прибирають, навіть звичайну пралку адаптували під себе, наліпивши на позиції операцій шматочки скотчу. Так на дотик і орієнтуються.

Та господиня квартири збирається повернутися туди жити у грудні. Просить молодь звільнити помешкання, а вони вже отримали з двадцять відмов телефоном, ще троє орендодавців сказали «ні» при зустрічі.

«Бувають випадки, коли бачать перед собою незрячих ― і все. Одна з таких цікавих відмов: була квартира на 9-му поверсі. Телефоную, питаю. Мені кажуть: «Ой, власниця проти, боїться, що ви з балкона можете випасти», ― посміхаючись, пригадав незрячий Володимир Пиріг.

«Навіть не кажуть, чому вони лякаються. Вони ось так: «Ні, вони нам не підходять і все!» Може, бояться, що ми не будемо прибирати в квартирі, може бояться, що ми не платоспроможні, хоча пояснюємо людям, що ми працюємо», ― додала Катерина.

Володимир ― редактор інформаційного сайту, чи не щодня самотужки їздить на роботу. Катерина заробляє масажами. Пара прекрасно орієнтується в просторі. Тож майбутнім орендодавцям немає за що хвилюватися. Єдине що просять, аби житло було безпечне для них.

«Були нещодавно на квартирі, просили за неї 4 тис. гривень. Власник ніби вже був готовий нас взяти. Але в квартирі була купа «мінусів»: і тріснуте скло на балконі, і шпалери, які вже відклеїлися, ручки на дверях хиталися, деякі взагалі були пошкоджені», ― пояснив Володимир.

Ріелтори додатково заспокоюють майбутніх орендодавців: безпеку в квартирі можна гарантувати договором, описавши майно і щомісяця навідуючись.

«Ми можемо страхувати майно. Страхування власного майна, здається, була тарифна ставка 0,12 % від вартості майна в рік. Звичайно, це може трішки добавити в ціну орендної плати. До прикладу, орендна плата була 4 тис., а стала 4 800», ― уточнив голова регіонального відділення Асоціації рієлторів України Андрій Борисов.

Пара дуже просить допомоги в пошуку, адже їм потрібно знайти нове помешкання до 2 грудня. Телефон Володимира ― 0677941918.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук