Площа Митна після ремонту може залишитись із старими сходами підземного переходу

Головні новини Львова 12.07Ірина Панчишин, 12 липня 2016, 20:12 1781 1

На площі Митній у Львові триває ремонт. Зараз енергетики та електротрансівці перекладають та замінюють кабелі. Із цим ще роботи на день-два.

Відкрити фонтан для всіх ще до кінця літа не встигають.

«Ця площа має набагато більше різних підземних несподіванок, ніж ми думали, тому що фактично інженерні мережі були замінені минулого року, але тепер виявляється, що не всі мережі, там ще є електричні, мережі які взагалі не встановлені», – розповіла начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Коли закінчать із земельними роботами, на площі мають відреставрувати два фасади: поліграфічного училища та музею Пінзеля. І лише після цього тут прокладуть систему освітлення, поверхневий водовідвід, замостять площу гранітною плиткою та облаштують клумби. Автори проекту хочуть, аби тут були й нові сходи в підземному переході, бо ті що є – аварійні.

«Ми робили навіть експертизу по стану бетону, там фактично стінки в аварійному стані та сходини, які повзуть вниз. Тобто це все потрібно демонтувати, потім зробити новий фундамент і наново залити бетонну основу, а відтак наново влаштувати ці всі сходини», – розповіла співавторка проекту реконструкції площі Митної Ольга Криворучко.

От лише бюджет проекту – а це понад 6 млн грн – не передбачає на це коштів. Районна адміністрація зараз думає, звідки можна було б взяти додаткові гроші. Один з варіантів – залучити підприємців, які торгують у підземному переході. Ті – не проти, але не своїх умовах.

«Може, ми б і могли оплатити це, але частково. Крім нас користуються цими сходами один коледж, другий коледж, «Кумпель», «Старгород»», – додала адміністратор підземного переходу на пл. Митній Галина Бебченко.

Також автори проекту хочуть облаштувати тут ліфт для маломобільних людей та батьків з візочками. Тож шукають спонсорів. Тим часом саму площу планують відкрити наприкінці року.

Нагадаємо, роботи з реконструкції пл. Митної розпочали ще в червні 2015 року. Тоді тут повністю замінили всі інженерні мережі. Цьогоріч роботи відновили у травні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук