Громадські слухання про подорожчання тарифу у львівських автобусах не підтримали жодного рішення

СуспільствоОрися Шиян, 25 листопада 20199840
Голоси на громадських слуханнях розподілились майже порівну

Сьогодні, 25 листопада, у Львові відбулися громадські слухання щодо збільшення тарифу на проїзд у міських автобусах. Рішення не прийняли, адже голоси розділилися: 43 проголосувало «за», а 37 — проти.

Керівник АТП-14630 Ігор Самардак запропонував підвищити вартість проїзду до 8 гривень і обмежити пільгове право користування транспортом для пенсіонерів.

«На кожну тисячу платних пасажирів сьогодні припадає приблизно 450−500 пільговиків. Тому для покращення якості перевезень необхідно: оновити рухомий склад транспортних засобів, здійснити врегулювання пасажиропотоків, врегулювати умови перевезень пільгових категорій громадян, забезпечити належне фінансування міською владою пільгових перевезень. Для цього пропонуємо підняти тариф на проїзд до 8 грн і забезпечити повне фінансування перевезень пільгових категорій громадян; залишити право пільгового проїзду виключно пенсіонерам за віком і затвердити право пільгового проїзду пенсіонерам за віком в робочі дні з 10:00 і до 16:00 і після 20:00. А також залишити право пільгового проїзду учням загально-освітніх шкіл лише під час навчального процесу», — цитує голову правління «АТП-14630» Ігоря Самардака прес-служба ЛМР.

За його словами, у 2020 році приватні перевізники запланували придбати 30 нових автобусів і оновити 50 транспортних засобів. Директор ЛК АТП-1 Орест Хамула додав, що торік підприємство оновило свій автобусний парк на 150 одиниць транспорту — 100 МАЗів і 50 Електронів. Планують придбати ще 100 великих автобусів в межах проекту «Міський громадський транспорт України», який реалізовуватиметься за кошти Європейського інвестиційного банку.

«Для покращення якості перевезень необхідна заміна автобусів середнього класу на маршрутах АТП № 1 на сучасні 12-метрові автобуси; інформування про зміни маршрутів та графіки руху на сайті та Facebook-сторінці підприємства; продовження виділення смуг для громадського транспорту для дотримання графіку та інтервалу руху; підвищення рівня комунікації з пасажирами; впровадження єдиної форми одягу для водіїв; розроблення корпоративного етикету та стандарту поведінки; співпраця з професійними спільнотами та залучення молоді до роботи водіями та на робітничих професіях, забезпечення місця у власному гуртожитку для працівників», — наголосив Орест Хамула.

Під час голосування думки розділились. Із 94 зареєстрованих 43 проголосувало «за» перегляд тарифу, а 37 «проти». Відтак рішення не прийняли.

Нагадаємо, востаннє вартість проїзду у міських автобусах зросла 1 лютого цього року з 5 до 7 грн, а вартість проїзду у електротранспорті збільшували у квітні 2018 року — з 3 до 5 грн. Рішення про збільшення тарифу на проїзд у міських автобусах має прийняти виконавчий комітет Львівської міськради. Перед цим це рішення має пройти громадські слухання та погодження Антимонопольного комітету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук