МЗС України перевірить угорське фінансування закладів освіти на Закарпатті

Голова угорської громади області, яка звітує про гроші перед Будапештом, заявила про утиски з боку української влади

МЗС України перевірить угорське фінансування закладів освіти на Закарпатті
фото KMPSZ
Ільдіко Орос

Міністерство закордонних справ України затребувало від угорськомовних освітніх закладів області терміново надати звіт про надану за останні п’ять років Угорщиною фінансову допомогу. Про це в повідомила голова Товариства угорських педагогів Закарпаття (KMPSZ), депутатка Закарпатської облради і ректорка приватного угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдіко Орос, інформує «Закарпаття онлайн».

За її слова, запит стосується понад 200 дитсадків і шкіл Закарпатської області України. Згідно з позицією МЗС, перевірка має на меті посилення боротьби з корупцією, забезпечення прозорості раціонального використання отриманих коштів і чіткішому обліку.

На думку Орос, така вимога є дискримінаційною. «Усе це абсурд ще й тому, бо обласна рада прийняла рішення, в якому чорним по білому записано, що навчальні заклади Закарпаття можуть отримувати допомогу з-за кордону. З другого боку, запит МЗС дискримінативний, бо зобов’язує надати інформацію лише про допомогу, що надійшла з Угорщини, хоча достеменно відомо: таку ж надає, скажімо, Чехія. І по-третє, ці суми надходять в Україну цілком офіційно на основі договорів з утримувачами освітніх закладів, згідно з якими гроші можуть бути використані на ті чи інші роботи, по завершенню яких складається акт про передачу збудованих чи оновлених об’єктів державним структурам», — заявила вона.

При цьому Орос не приховує, що за підсумками освоєння вказаних коштів потрібно відзвітуватись перед Угорщиною.

Нагадаємо, депутатка Закарпатської облради Ільдіко Орос ославилася після того, як у жовтні 2018 року виступила на мітингу у Будапешті. З трибуни в центрі столиці сусідньої країни вона заявила, що угорців в Україні утискають за фашистськими та комуністичними методами. На її думку, комуністичні та фашистські методи нині чинні в світі, особливо в Україні. За її словами, події в державі їй «нагадують події 100-150 літньої давнини, протягом яких відбувалися переслідування євреїв».

Вона також заявила, що вдячна уряду Угорщини за економічну, соціальну, культурну допомогу та політичну підтримку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук