Студентський сквер поблизу собору св. Юрія реставрують

Головні новини за 12 грудняХристина Шевченко, 12 грудня 2014, 20:20 838 0

Виконком міської ради затвердив проект. За задумом ініціаторів проекту, собор святого Юра та прилеглий сквер мають бути суцільним ансамблем. Також обіцяють висадити більше дерев. А завершать облаштування планують до кінця 2015 року.

Нам обіцяють світлу і квітучу площу. Висадять більше дерев, зведуть дитячий майданчик, паркінг на 47 авто і бронзовий пам’ятник Митрополиту.

«Проектом передбачено будівництво дороги і обрізка дерев. Перед тим працювали відповідні комісії, які зробили висновок по стану тих дерев, дійсно ми їх забираємо, а решта лишаємо і замість тих 30, посадять крупномір», – каже співавтор проекту Ігор Кузьмак.

Їхня висота сягатиме від пяти до десяти метрів. Саму площу вимостять бруківкою. Навколо стоятимуть лавочки. Об'єднають сквер з митрополичими садами. В кінці вісімнадцятого століття у ньому простягались криволінійні алеї та квіткові композиції. Тепер це закинута територія з горами сміття. Тож проект – промінь надії для барокових садів. Тим не менше прийняти рішення було не просто. Адже чотири роки велись дискусії щодо спорудження. Хтось бачив проект по-іншому, хтось не погоджувався з вирубкою дерев. Однак, компромісу таки досягли.

«Дуже важливо, щоб весь процес спорудження пам’ятника був максимально публічним, щоб була дискусія, щоб обличчя пам’ятника об’єднало нас всіх тому, що це один із титанів нашого міста», – розповідає міський голова Львова Андрій Садовий. 

Пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому обіцяють встановити до кінця 2015 року. Попередня вартість проекту - 30 мільйонів гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук