МВС встановило причетність чиновників «Укрзалізниці» до розтрати сотень мільйонів гривень

МВС встановило причетність чиновників «Укрзалізниці» до розтрати сотень мільйонів гривень
фото МВС
Вилучені хабарі чиновників Укрзалізниці

Втрати активів «Укрзалізниці» через зловживання високопосадовців державної компанії за минулий рік і 5 місяців 2015 року становили понад 200 мільйонів гривень.

Про це у четвер, 16 липня, повідомила прес-служба МВС.

Правоохоронці наголошують, що йдеться про організовану злочинну групу (ОЗГ), яка причетна до розкрадання державних коштів. До неї входили службові особи «Укрзалізниці», державних підприємств та кількох товариств.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що розкрадання державних коштів скоювалося організованою групою, створеною службовими особами Державної адміністрації залізничного транспорту України, ДП «Енергоринок», НКРЕ та групою підприємств ТОВ «ТД ГазЕнерго», ТОВ «Укренерготранзит», ТОВ «Енерготраст», ТОВ «Західенергогруп»», - йдеться в повідомленні.

Слідство також з'ясувало, що за сприяння службових осіб НКРЕ з 2000 по 2014 роки перелічені підприємства з порушенням ліцензійних умов отримали ліцензії на право постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

«У результаті зловживань з боку керівництва «Укрзалізниці» були забезпечені укладення договорів з указаними підприємствами на постачання всім без виключення залізницям електричної енергії за нерегульованим тарифом, що створило монополію у цій сфері», - наголошують в МВС.

При цьому, повідомляють правоохоронці, раніше електроенергія залізницями купувалася у ДП «Енергоринок» за оптовими цінами.

За сприяння керівництва ДП «Енергоринок» було безпідставно надано знижки на придбання електроенергії підприємствам групи компаній ТОВ «Енергоринок», що підконтрольні злочинній групі, зазначили у МВС.

Залізницями закуповувалася електроенергія у вказаних незалежних постачальників за ціною, вищою в середньому на 0,20 грн/кВт-год (або на 22%) від ціни на гуртовому ринку електроенергії (ДП «Енергоринок»).

Як результат, сума втрати активів ДАЗТ «Укрзалізниця» у вигляді різниці між закупівельною ціною електроенергії на гуртовому ринку та у незалежного постачальника лише за 2014 рік та п'ять місяців 2015 року склала понад ₴200 млн. Всього ж за вказаний період структурними підрозділами ДАЗТ «Укрзалізниця» у ТОВ «ТД ГазЕнерго», ТОВ «Укренерготранзит» та ТОВ «Енерготраст» було придбано електроенергії на загальну суму понад ₴5,5 млрд.

Також зазначається, що під час проведення процесуальних дій правоохоронці виявили та вилучили кошти у гривні та іноземній валюті і ювелірні вироби.

Нагадаємо, у четвер вранці, 16 липня, на декількох поверхах центрального офісу Адміністрації залізничного транспорту почалися обшуки. В «Укрзалізниці» заявили, що слідчі дії правоохоронців та обшук пов'язані з розслідуванням факту зловживання в постачанні електроенергії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук