У Львові з'явились вакансії волонтерів, яким пропонують відраховувати зарплату зі скриньок

Головні Новини за 17 березняХристина Шевченко, 17 березня 2015, 21:03 1295 0

Львів'ян запрошують на волонтерську роботу зі ставкою у 4500 тис грн. Зарплату їм обіцяють відраховувати із зібраних у скриньку пожертвувань.

Зокрема, на сайті Robota.ua з'явилась така вакансія: "Благодійний фонд "Дітям героїв" потрібні громадські активісти та волонтери. Робота полягає у зборі грошей для сімей загиблих героїв. Графік роботи вільний. Зарплата 4500 грн". 

Попри те, що волонтер має працювати безкоштовно, у благодійному фонді не приховують, що дійсно платять активістам 20% від зібраних ним грошей з однієї скриньки.

У фонді також заявили, що дозвіл на виплату зарплати волонтерам дали самі матері дітей, яким збирають пожертвування.

Натомість, рідні бійців АТО запевняють, що нічого не знають про 20% відрахування. "Мені нічого не повідомляли", — наголосила пані Надія. 

Після почутого від матері голова благодійного фонду почав виправдовуватись, мовляв: не дає 20% волонтерам з кожної скриньки, а лише із загальної суми.   

Згідно із законом України, волонтерська організація має право виділяти 20% на адміністративні послуги із загальної суми зібраних коштів. З цих 20% частина може йти на винагороди волонтерам. Всі гроші мають бути обліковані. А от про щоденну винагороду зі скриньок у законі нічого не прописано. 

"Навіть, якщо з волонтером діляться якоюсь лептою, це має бути обліковано, тобто гроші мають йти з банківського рахунку, а не зі скриньки. Інакше - це кримінал", - запевнила юрист Зоряна Христина. 

"Якщо допомога адресна і ми збираємо на конкретну людину, це означає, що з тої скриньки не може бути взято ані копійки на щось інше. І щоб вам не казали, це буде означати, що в цього хлопчика гроші будуть вкрадені", - пояснила голова благодійного фонду "Крила надії" Наталія Ліпська.

Фонд "Дітям героїв" збирає гроші на страховку для дітей загиблого героя АТО, яку вони мають отримати в повноліття, тобто за дев’ять років. Фонд сам звернувся до їх матері, а скільки мають зібрати грошей, жінка досі не знає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук