Валютні «міняйли» у Львові працюють під відділком міліції

Головні новини за 12.03Христина Шевченко, 12 березня 2015, 19:22 2261 0

У Львові вільно купити-продати валюту можна у так званих «міняйл», яких чимало працює, зокрема, на Краківському ринку, за 100 метрів від райвідділку міліції.

Причому навіть після останнього резонансного випадку, коли чоловіка, який продав, до речі, на цьому ж ринку, $5, оштрафували на 510 грн, валютників тут не те що не поменшало, а навіть навпаки.

От і ми вирішили в них розміняти 500 грн на долари. «Це буде 19 доларів. По курсу 26», – сказала нам у відповідь валютниця. Відтак додала, що може розміняти будь-яку суму, мовляв, ліміту в них немає.

Запевнили валютниці і в тому, що з міліцією жодних проблем не буде.

Додамо, що того дня в канторах долар коштував трішки дорожче, ніж 26 грн. Але так буває, коли попит на валюту зменшується. А от коли в обмінниках долар був по 30 грн – на цьому ринку він коштував аж 40 грн.

«Розхитування ситуації – це спосіб збільшити заробітки. Що нестабільніший курс, то більші їхні заробітки, вони сіють психологічну паніку, кажуть: беріть по такій ціні, бо затра буде вища. Ми бачили тих самих людей, які приходять купують у нас в банку, а потім перепродують дорожче», – розповів представник банку Олег Сергеєв.

Прокоментувати ситуацію ми попросили і міліціонерів, адже така діяльність заборонена в Україні. Бо коли гроші міняють в банку – 2% йде до пенсійного фонду. Тож не дивно, що валютників часто пов’язують з криміналом, адже у них на руках чимало готівки.

«Ми притягуємо до відповідальності, але дехто втікає, різні проводимо заходи. Я з'ясую ситуацію і прокоментую вам пізніше, ми розберемось в цьому питанні», – зазначив начальник відділу служби боротьби з економічними злочинами міської міліції Олег Іваськів.

За такі валютні операції, кажуть правоохоронці, штраф загрожує і «міняйлу», і клієнтові. Додамо, що від початку року у Львівській області за купівлю-продаж валюти на «чорному» ринку покарали понад 30 людей. У судових вироках переважно фігурують суми від 5 до $20 або такі ж дрібні суми у польських злотих.

Та навіть попри це валютний бізнес набирає зараз ще більших обертів. Клієнтів шукають навіть через інтернет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук