Сенат США прийняв законопроект з поправкою, що дозволяє Україні надати летальну зброю

СвітРоман Ганкевич, 19 червня 20154440
Сенат США схвалив військову допомогу Україні у розмірі $300 млн

Верхня палата Конгресу США у четвер, 18 червня, більшістю голосів затвердила законопроект щодо фінансування бюджету країни на оборону, який дозволяє, в тому числі, надання Україні летальної зброї, передає «Укрінформ».

Проект закону, який передбачає виділення на потреби оборонної політики США загалом $612 млрд, підтримав 71 сенатор, проти висловилися 25.

Законопроект містить поправки щодо України, запропоновані сенатором Робом Портманом. Зокрема, одна зі змін стосується розділу, «який визначає фінансування в розмірі $300 млн на військову допомогу Україні». Так, міністр оборони США наділяється повноваженнями забезпечити Україну «критично важливими можливостями» для того, щоб українці могли захистити себе від російської агресії. У тому числі, йдеться про надання в реальному часі розвідданих, постачання контр-артилерійських радарів, летальної оборонної зброї, безпілотних літальних апаратів, систем захищеного зв'язку, а також проведення навчань.

Ще дві поправки, запропоновані Портманом, вказували на необхідність аналізу наслідків конфлікту в Україні для військових США та НАТО, а також зобов'язували Державний департамент США кожні три місяці подавати до Конгресу список всіх заявок на отримання експортних ліцензій для придбання військового обладнання та допомоги Україні.

Подібний документ вже пройшов голосування в нижній палаті Конгресу, й тепер два законопроекти мають бути узгоджені законодавцями для подальшого його подання на підпис президента США.

Раніше повідомлялося, що комітет Сенату США ухвалив оборонний бюджет 2016 року, передбачивши $300 млн для України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук