Сільська громада на Косівщині відмовилась зносити пам’ятник радянським солдатам

Місцеві активісти вимагали демонтували монумент, натомість встановити хрест із тризубом

На слухання прийшли як місцеві мешканці, так й люди з навколишніх сіл

У селі Середній Березів Косівського району Івано-Франківської області під час народних слухань місцеві мешканці виступили проти демонтажу пам’ятника радянським солдатам, який стоїть в їхньому селі понад 40 років.

Ініціативна група, зокрема священик Микола Мединський та кілька громадських активістів, вимагали прибрати цей монумент – фігуру солдата та стелу з прізвищами людей, що не мають стосунку до району. На їхню думку, цей монумент сприяв радянським настроям серед тамтешніх людей. На його місці натомість вони вимагали встановити хрест з тризубом, пише івано-франківський сайт «Репортер».

Перед громадськими слуханнями питання обговорювали депутати на сесії сільради. У підсумку вони вирішили спитатися думки місцевих мешканців.

На зборах були жителі як Середнього Березова, так й мешканці навколишніх сіл, загалом приблизно 90 людей.

«Цей пам’ятник – єдине, що у нас лишилося у пам’ять про наших батьків і братів, які загинули на війні. Пропоную провести реконструкцію, аби покращити його стан, а не демонтувати», – заявив на зборах житель села Володимир.

Після обговорення на голосування учасники слухань винесли три питання. Перше – демонтувати пам’ятник, але перед тим скласти подальший план дій. Друге – залишити монумент, але провести реконструкцію. І третє – додатково опитати окремо кожного мешканця села.

У підсумку – ухвалили рішення залишити пам’ятник. За проголосували приблизно 70 людей, а ідею демонтажу підтримали лише четверо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук