Три чверті українців засуджують протести через карантин евакуйованих з Китаю

За словами соціологів, підтримка таких протестів прямо залежить від рівня освіти та доходів

Абсолютна більшість українців не підтримуть протести проти розміщення евакуйованих з Китаю співвітчизників. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 22-23 лютого 2020 року.

За результатами опитування 74% українців не підтримали протести проти розміщення евакуйованих з Китаю. Підтримують такі дії лише 15%, вагалися з оцінкою 11%.

Чим вищий рівень освіти та доходів, тим вищий рівень несприйняття протестів проти евакуації. У регіональному розрізі найбільше тих, хто не підтримав такі дії, на півдні країни(80%).

Найбільше підтримують протести на сході країни (19%), найменше – на півдні (11%). Значна різниця спостерігається серед різних груп за освітою: протести підтримали 21% опитаних із середньою, 15% із середньою спеціальною і 12% з вищою освітою. Також дещо більше підтримують протести серед громадян з низькими доходами - 20%, в той час як серед людей із середніми доходами таких всього 9%.

Нагадаємо, що раніше ZAXID.NET проводив опитування черед своїх читачів з приводу самої ймовірності розміщення евакуйованих з Китаю людей на території Львівщини. В опитуванні взяли участь 6,3 тис. читачів, 51% підтримали таку можливість безумовно.

20 лютого евакуйованих з Китаю через спалах коронавірусу українців привезли до медцентру Нацгвардії в Нових Санжарах на Полтавщині на карантин. Напередодні місцеві мешканці розпочали акції протесту, а зранку почали блокувати дороги до селища.

Коли автобуси з евакуйованими прибули в Нові Санжари, між протестувальниками і правоохоронцями почалися сутички: частина людей кидала каміння в автобуси, а один чоловік намагався наїхати на нацгвардійців автомобілем.

У результаті поліція затримала 24 людей, проте майже всіх згодом відпустила – під вартою лишили тільки Сіренка. Під час сутичок постраждали 9 правоохоронців та один протестувальник, поліція відкрила 5 кримінальних справ. Мешканці Нових Санжар у сутичках звинуватили «приїжджих провокаторів».

Зіткнення протестувальників і поліції у Нових Санжарах

Наразі у Нових Санжарах Полтавської області на карантині перебувають 73 особи. Це громадяни України та інших держав, що повернулися з китайського міста Ухань, а також персонал, лікарі та міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук