Голова Держприкордонслужби спрогнозував наплив нелегальних мігрантів до України

Україна незабаром може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, спрогнозував голова Державної прикордонної служби Українии (ДПСУ) Петро Цигикал.

«Україна найближчим часом може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, які будуть намагатися потрапити до нашої держави у будь-який спосіб», – сказав він у коментарі агенції «Укрінформ».

Цигикал пояснив, що зараз країни ЄС суттєво посилюють протидію незаконній міграції і, відповідно, відбудеться переорієнтування цих потоків на інші напрямки, в тому числі і до України.

«Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в’їзду. Потенційні незаконні мігранти, спираючись на підтримку діаспор, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи намагаються потрапити до України, аби потім тут залишитися на нелегальному становищі, чи далі незаконно переходити кордон до ЄС», – наголосив він.

Голова ДПСУ уточнив, що це переважно вихідці з Африки та Близького Сходу.

У зв'язку з цим, Цигикал вважає, що Україні варто посилювати міграційне законодавство та криміналізувати відповідальність за незаконний перетин державного кордону. Крім того, зауважив він, правоохоронним органам потрібно детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо запобігання потраплянню незаконних мігрантів до країни та посилити інженерне облаштування кордону.

«Це – комплексне питання, яке стосується усіх учасників сектору національної безпеки та оборони», – додав Цигикал.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук