Суд виніс вирок полякам за напад на українську ходу у Перемишлі

Загалом суд визнав винними 20 поляків, які напали на українців під час процесії вулицями Перемишля

Суд виніс вирок полякам за напад на українську ходу у Перемишлі
Суд визнав винними у сутичці 20 поляків

Суд у Перемишлі виніс вирок у справі про перешкоджання української ходи у Перемишлі 26 червня 2016 року. Тоді група поляків усіляко намагалася не пропустити українських греко-католиків та православних учасників процесії, які після панахиди за українськими воєнними героями йшли вулицями міста на український воєнний цвинтар.

Згодом місцева прокуратура висунула звинувачення 20 особам. За словами прокуратури, звинувачені нахабно перешкоджали громадському релігійному акту, вульгарно ображали учасників урочистої ходи з приводу їхньої національності та силою зупиняли учасників ходи на початку процесії, унеможливлюючи їхній рух.

Як повідомляє Польське радіо, 18 серпня суд засудив звинувачених до покарання від 4 до 10 місяців обмеження волі, яке полягає для тих, які працюють, у штрафі – стягненні 20% від їхньої місячної зарплатні на користь Фонду допомоги скривдженим та постпенітенціарної допомоги. Натомість тих, хто не працює, суд розпорядився залучити до 30-годинної щомісячної неоплачуваної, контрольованої суспільно корисної праці.

Крім того, п’ятьох чоловіків звинувачено у тому, що під час процесії вони вдарили та шарпали одного з учасників – Зенона К. – перешкоджаючи йому брати участь у процесії, а ще трьох – за побиття, копання та шарпання за одяг іншого чоловіка – Петра К. – з приводу його української національності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук