У Львові та області відловлюватимуть псевдоволонтерів зі скриньками

«Суми, привласнені новітніми жебраками – астрономічні»

Правоохоронці разом із активістами перешкоджатимуть шахраям зі Львова й області, які у громадському транспорті, на вулицях та кафе збирають пожертви у прозорі пластикові скриньки нібито на допомогу воякам АТО чи хворим дітям. Організаторів цього «бізнесу» міліціонери каратимуть.

Про це керівництво органів внутрішніх справ Львівщини з громадськими активістами домовилися сьогодні, 1 квітня, на спільній нараді.

«Головна проблема – це те, що волонтерський рух дискредитований шахраями, котрі збирають гроші де завгодно – на вулицях, на дорогах, в маршрутках. І куди потім йдуть ці гроші – невідомо. Точніше, відомо, проте довести те, що їх привласнюють шахраї дуже складно», - наголосила активістка ГО «Варта 700» Наталя Шелестак.

Схеми шахраїв–псевдоволонтерів примітивні, але досить ефективні. Вони працюють за принципом піраміди. Є звичайні «волонтери», які ходять зі скриньками на вулицях, є десятники, а є організатори цього «бізнесу на довірі».

«Переважно вони досить непогано захищені юридично. Мають відповідні документи, бухгалтерію, проте перевірити скільки «волонтери» зібрали на вулицях і скільки було перераховано тим, для кого ці кошти збираються, неможливо. І суми привласнених шахраями коштів – астрономічні», - закцентував активіст ГО «Варта 1» Ігор Зінкевич.

Найближчим часом будуть організовані спільні групи, до складу яких увійдуть працівники міліції та громадські активісти і займатимуться ці групи винятково псевдоволонтерами.

«Найгірше, що ці псевдоволонтери заробляють на наших патріотичних почуттях, на нашій доброті, нашій довірливості. Хоч буде непросто, я сподіваюсь, що спільними зусиллями ми викинемо цю нечисть з міста», - резюмував начальник МВС України у Львівські області Дмитро Загарія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук