Верховна Рада дозволила морській охороні стріляти без попередження для відбиття нападів

Парламент ухвалив закон про прилеглу зону морського кордону

Закон вдвічі збільшив морську акваторію, яку можуть патрулювати українські кораблі

Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким визначається, що Державна прикордонна служба може застосовувати зброю, яка є на кораблях та катерах морської охорони, без попередження для відбиття нападу на них. За документ проголосували 244 депутати, пише ТСН.

Новий закон має назву «Про прилеглу зону України», він встановлює статус та визначає правовий режим прилеглої зони України, а також порядок реалізації Україною у цій зоні своїх прав як морської держави.

Зокрема, прилегла зона розташовується впритул до територіального моря України і зовнішня межа її перебуває на відстані не більше від 24 морських миль. У прикінцевих положеннях цього закону є норма щодо застосування зброї.

Крім цього, корабельну зброю слід застосовувати після попереджувальної стрільби з метою затримання суден, які порушили закон про державний кордон або митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) чи санітарне законодавство України.

У законі зазначається, що з метою запобігання цим порушенням Україна у своїх прилеглій та виключній економічній зоні може зупиняти та оглядати судна, а також затримувати їх і арештовувати членів екіпажу, за винятком військових кораблів та інших державних суден, які використовують з некомерційною метою.

Нагадаємо, Державна прикордонна служба України після атаки російських окупаційних військ на кораблі ВМС України наприкінці листопада привела у повну бойову готовність усі катери та кораблі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук