Всі судді у справі заборони КПУ оголосили самовідвід

За словами головуючого судді, причиною самовідводу стали обшуки прокуратури

Всі судді у справі заборони КПУ оголосили самовідвід
Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко

Окружний адміністративний суд міста Києва передав справу про заборону КПУ до Київського окружного адміністративного суду через те, що всі судді подали заяви про самовідвід.

Про це, оголошуючи рішення суду, заявив головуючий суддя у справі за позовом Мін'юсту та Держреєстру щодо заборони КПУ Валерій Кузьменко, передає Укрінформ.

«Розглянувши у судовому засіданні питання про передачу справи про заборону КПУ на розгляд іншому адмінсуду, у зв'язку із неможливістю утворити новий склад суду в Окружному адмінсуді м. Києва для розгляду цієї справи, суд вважає за необхідне передати цю справу на розгляд іншому адмінсуду, що найбільше територіально наближений до Окружного адмінсуду Києва, а саме Київському окружному адміністративному суду», – сказав Кузьменко.

Як він наголосив, причина самовідводу – обшук у суді та вилучення комп'ютера, на якому зберігалися матеріали з цієї справи.

«16-17 лютого в приміщенні Окружного адмінсуду Києва у робочий час співробітники прокуратури Києва провели обшук окремих приміщень, зокрема, мого робочого кабінету. Під час проведення обшуку було вилучено адміністративні справи та робочий комп'ютер, на якому зберігалися проекти судових рішень, матеріали та правові позиції, напрацьовані в ході розгляду адміністративної справи щодо заборони КПУ. На мою думку, ці дії правоохоронних органів при проведенні обшуку та вилученню предметів є незаконними та такими, які спрямовані на втручання в процес здійснення правосуддя», – сказав Кузьменко і додав, що обшук проводився на основі ухвали Шевченківського райсуду Чернівців.

У цьому контексті суддя зазначив, що «міністр юстиції Павло Петренко народився, навчався та здійснював професійну діяльність у Чернівцях».

Водночас представниця ГПУ Валентина Москаленко, яка була присутня на засіданні, заявила про затягування процесу судом.

«Це звичайне затягування процесу і небажання брати відповідальність на себе цього судді (Кузьменка)», – сказала вона.

Впродовж судового засідання біля будівлі суду мітингували представники “Свободи” та громадські активісти, які вимагали заборонити КПУ. Вони вигукували «Комуняку на гілляку!» та «Слава Україні!».

Окрім того, під приміщення суду прийшли і прихильники КПУ, які кричали «Слава радянській Україні!» та «Не дамо заборонити КПУ!».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук