«12 обраних» або Хто вирішує, які дороги будуть ремонтуватися в області?
Інші блоги автора
- Чому Великий Львів приречений бути «мегаполісом» 8 жовт, 16:00
- Економічний розвиток Львівської агломерації: від моноцентризму до поліцентризму 5 вер, 10:30
- Перші кроки Львівської агломерації 15 серп, 17:03
Думаю, багатьом мешканцям Львівщини буде цікаво, чому найпопулярнішою комісією Львівської обласної ради є комісія з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури, або, як ми її пестливо називаємо «дорожня комісія». Я раніше не знав. Тепер знаю…
На минулій сесії облради депутати так званої більшості (у складі 8 фракцій, окрім «Об’єднання «Самопоміч») прийняли «Програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2016 рік». Читаючи текст програми, починаєш розуміти, чому кожна фракція хотіла «запхати» хоча б одного свого члена у цю комісію, а дехто, наприклад, Солідарність-БПП, навіть декілька.
Даною обласною програмою передбачено фінансування ремонту доріг Львівської області на суму майже 283 млн грн. Великою проблемою, з якою я не можу погодитися і змиритися, є те, що в документі, прийнятому обласною радою, повністю (!) відсутній перелік доріг, на які будуть витрачатися кошти жителів області. Як відомо, у нас в Україні усе, що робиться у владі в ручному режимі – це здебільшого корупція…
Але наші депутати цього разу пішли ще далі. У проголосованій програмі остаточний перелік доріг, які ремонтуватимуть, буде визначати не Львівська обласна державна адміністрація, що передбачає славнозвісний «ручняк», але хоча б логічно, адже вони розпорядники коштів. Таку «нелегку» місію розподілу дорожніх коштів узяла на себе уже згадана вище «дорожня комісія». Тобто, 12 депутатів поставили себе вище за усіх інших колег і отримали право розпоряджатися грошима на ремонт доріг на власний розсуд.
Така ситуація, на мою думку, є грубим порушенням базового для місцевих рад Закону України «Про місцеве самоврядування» і звичайної людської логіки! Адже комісія обласної ради є дорадчим органом, у яку, в теорії, повинні входити спеціалісти певної галузі і профілю, які більше знаються на специфічних питаннях, як от сільське господарство, фінанси, транспорт тощо. Проте, повторюся, будь-яка комісія є дорадчою і може лише рекомендувати раді ті чи інші бачення у сфері своїх повноважень, а обласна рада уже приймає остаточне рішення. Часто буває, що комісія як колегіальний орган має своє бачення, а місцева рада голосує протилежно. І це нормально. Лише депутати в сесійному залі можуть остаточно визначатися із проектами рішень.
У даному випадку маємо очевидне перевищення повноважень частини депутатів. Підозрюю, що таке рішення Львівська обласна рада прийняла не просто так. Коли на сесії нам (депутатам «Самопомочі») кричали колеги, вибачте за слово, щоб ми «не вимахувалися», адже член нашої фракції теж входить у «дорожню комісію», починаєш по іншому дивитися на багато речей…
Знаєте, усі ці «ручняки» і «кулуарщина» починають втомлювати. Лише прозорість і відкритість може вирішити проблему корупції і безгосподарності в нашій країні. Ніч найтемніша перед світанком…