200 осіб з трьох західних областей України перескладатимуть ЗНО
Усі, хто не задоволений результатом ЗНО, повинні подати апеляційну заяву впродовж 3 днів з моменту оголошення результатів до українського центру оцінювання якості освіти в Києві. На сьогодні вже 200 осіб (Львівська, Рівненська, Волинська області) зареєструвались на перескладання різних предметів. Про це повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Заяву на перескладання ЗНО можна подавати впродовж 5 днів з моменту проведення тестування. Триватиме додаткова сесія з 4 по 11 липня в СШ №22 у Львові. Результати іспитів будуть представлені до 16 липня, щоб абітурієнти встигли подати документи у ВНЗ, де прийом документів триватиме до 31 липня.
Окрім того, Лариса Середяк розповіла, що триває обговорення питання про введення з наступного року тесту загальної навчальної компетентності. Він проходив кількарічну апробацію і містить українську та іноземну мови, а також завдання з логіки: щоб одразу було видно загальний рівень знань абітурієнта.
"Я бачу перспективу у запровадженні відкритої форми тестування (усний іспит, – ред.) з історії та математики. До прикладу, Росія має відкритий іспит з фізики, де люди проводять експерименти», – розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
За її словами, доречно також проводити аудіювання з іноземних мов: «Це потрібно робити, бо є можливість побачити, як дитина працює з джерелами, як аналізує і вирішує завдання. Але таке рішення впирається в кошти, бо потрібно оплачувати роботу екзаменаторів».
Песимістично ставиться освітянка і до введення комп’ютерного тестування: «У нас багато шкіл не під’єдних до Інтернету. Треба також зважати на те, що за поганих погодних умов під час тестування може бути відімкнуте світло. Також були випадки, що школам вимикали Інтернет через несплату».
Водночас представники мережі «Опора» наголошують на тому, що на цьогорічному ЗНО не було проведено вичерпного навчання-інструктажу для чергових, що працювали в пунктах тестування. До їхніх обов'язків належить перевірка туалетів на наявність заборонених технічних засобів зв'язку, друкованих чи рукописних матеріалів. Через це спостерігачі зафіксували порушення та помилки в роботі з боку персоналу: «Але ці порушення не вплинуть на визначення загальних результатів ЗНО», – зазначила представник громадської мережі «Опора» Ірина Швець.
Нагадаємо, що явка абітурієнтів на Львівщині найвища в Україні, а також 44 особи у Львівській області не склали ЗНО через порушення.