32,3% мешканців Західної України вважають, що парламентська криза - через амбіції Тимошенко
32,3% мешканців Західної України, відповідаючи на запитання - що, на вашу думку, зараз відбувається у Верховній Раді України, - дали відповідь "Юлія Тимошенко розпочала президентську кампанію", 25,3% - намагання усунути від влади Ющенка, 17% - Янукович намагається повернутися до влади, 14,3% - Росія відновлює свій вплив на українську владу, 11,1% - об’єднання Сходу і Заходу України. Такі результати опитування "Громадська думка мешканців Західної України щодо політичної ситуації в державі у вересні 2008", які проводились 12-17 вересня українським центром вивчення громадської думки "СОЦІОІНФОРМ", 23 вересня на прес-конференції озвучив директор центру Олексій Антипович.
На запитання - в нинішніх умовах, який найкращий сценарій розвитку подій в Україні? - 30,6% мешканців вважає, що найкраще є відновлення коаліції БЮТ і НУНС у ВР, 17% - створення більшості у складі БЮТ і Партії регіонів у ВР,13,3% - призначення дострокових виборів до ВР,12,4% - розпук парламенту і введення прямого президентського правління.
35,8% мешканців вважає, що Тимошенко пішла на союз з Партією регіонів, бо бажає виграти наступні президентські вибори, 17,9% - бо Тимошенко бажає навести порядок в країні, 15,7% - бо має особисту неприязнь до Ющенка, 9,3% - бо бажає об’єднати країну, 7,8% - через тиск Росії.
Щодо ключових наслідків для України від формування нової більшості у складі БЮТ і Партії регіонів у Верховній Раді, то 32,3% населення вважає, що це буде усунення від влади Ющенка через імпічмент, 28% - збільшення залежності від Росії, 15,3% - об’єднання країни,14,1% - налагодження стабільної роботи у Верховній Раді.
Водночас 38,6% населення вважає, що більшість у складі БЮТ і Партії регіонів відстоює інтереси Росії, 25,5% - України.
Опитування населення семи областей Західної України - Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Рівненської, Волинської, проводилося Центром "СОЦІОІНФОРМ" 12-17 вересня 2008 року. Методом інтерв’ю було опитано 2000 респондентів, які репрезентують доросле населення західних областей віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження становить +/-2,4%.
Метод дослідження - особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником. Вибірка - багатоступнева, стратифікована з використанням випадкового відбору респондентів на останньому щаблі. Квотами у виборці були вік та стать.