4 липня у Львові на Вулецьких пагорбах у парку «Студентів», до 70-х роковин з дня розстрілу вчених міста у липні 1941 року, відбудеться офіційне відкриття пам’ятника загиблим.
Про це 9 червня на брифінгу повідомив начальник відділу художньо-архітектурного оформлення Львівської міської ради Володимир Сколоздра.
Він зазначив, що зараз у парку тривають роботи з благоустрою та підготовка фундаменту для спорудження пам’ятника розстріляним вченим.
«Спорудження пам’ятника – це спільна ініціатива міського голови Львова та президента міста Вроцлава (РП). У 2009 році в Україні та Польщі оголосили конкурс на найкращий проект пам’ятної споруди. На конкурс подали 28 проектів (8 – з України). Журі, яке очолив Ярослав Грицак, у вересні 2009 року оголосило переможця: проект краківського архітектора Олександера Сьліви здобув І премію, спеціальною премією відзначили авторський колектив Олега Трофименка та Дмитра Сорокевича – за найкраще вирішення прилеглої до пам’ятника території і довкілля. Власне авторський колектив у складі цих людей працювали над кінцевим виготовленням проекту пам’ятника», - розповів Володимир Сколоздра.
Львівська міська рада затвердила містобудівне обґрунтування спорудження пам’ятника, а також прийняла рішення для подальшого утримання передати пам’ятник на баланс НУ «Львівська політехніка».
«Зараз у парку тривають роботи з благоустрою. Тут мають бути облаштовані входи, вище пам’ятника – заїзди для автобусів, маємо встановити пандуси. На цей благоустрій з бюджету Львівської міської ради виділено 200 тис. грн, зокрема на освітлення паркових алей, - зазначив директор проектно-конструкторського об’єднання НУ «Львівська політехніка» Ярослав Тиханський. - Основна робота з пам’ятника розпочнеться, певно, з понеділка, коли з привезуть 10 гранітних брил (з Індії)».
Довiдка ZAXID.NET
«Символіка пам’ятника така: на арці розміщено 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – «Не убий!» - вона буде суттєво порушена, ніби збита. Складатиметься враження, що вона загрожує конструкції арки. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність конструкції світу», – зазначив раніше головний архітектор Львова Юрій Криворучко. Заплановано, що пам’ятник носитиме назву «Пам’ятник вченим м. Львова, які були розстріляні нацистами на Вулецьких пагорбах в 1941 році». Планується, що назва буде українською, польською, німецькою, можливо й англійською, мовами. Також біля пам’ятника буде розміщена інформаційна таблиця про події 1941 року в цьому місці, а також з переліком тих, хто загинув. Передбачається, що гранична висота пам’ятника може становити 8 м, висота будівлі інформаційно-музейного павільйону – 9 м. Як розповів начальник управління архітектури ЛМР, загальний бюджет проекту – 4 млн грн., частину коштів на спорудження пам’ятника надасть влада Вроцлава, у бюджеті якого для цього зарезервовано 900 тис злотих. Натомість, у бюджеті розвитку Львова запропоновано виділити близько 900 тис грн. За словами Юрія Криворучка, на конкурс було подано 28 проектів, причому 8 з них – з України. Журі конкурсу, яке очолював Ярослав Грицак працювали у Вроцлаві, там же були виставлені проекти. Як інформував ZAXID.NET , 12 січня 2011 року у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту містобудівного обґрунтування спорудження пам’ятника вченим Львова, розстріляних нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах, а також спорудження інфраструктури для його обслуговування та влаштування благоустрою парку «Студентів» (вул. Академічній-Сахарова-Відкритій-Лукаша-Карпинця). Зазначимо, що у 2009 році проводився конкурс на кращий проект пам’ятника вченим міста Львова, розстріляним 1941 року на Вулецьких пагорбах. Конкурс проходив за спільною ініціативою міського голови Львова та президента міста Вроцлава.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter