До теми
У невеличкій галереї «Зелена канапа» зібралося більше 50 авторів. Колективна різдвяна виставка триватиме там до 13 січня.
Лялька-маґодза Інни Івасюк, скляний вертеп у техніці ф'юзинг Олі Турецької, родинні сентименти у текстильних картинах Ярослави Ткачук. Така різноманітна за техніками і жанрами вдалася цьогорічна різдвяна виставка. Вона зібрала художників зі Львова, Києва та Ужгорода.
«Я тішуся тим, що виставка зростає не тільки кількісно, але й якісно. Що відбувається кращий і кращий відбір і тут вже, мені здається, найкращі художники Львова представлені», ‒ вважає Олеся Домарадзька, кураторка виставки.
Народний художник Михайло Демцю залишається вірний Карпатам. Щороку на різдвяні виставки він приносить пейзажі засніжених гір.
«Я їжджу багато по Європі, бачив і Піренеї, і різні гори, але Карпати мені здаються найбільш зелені, найгарніші гори взагалі в світі. А на Різдво тим більше, а особливо коли сніг», ‒ зізнається Михайло Демцю.
Львівський скульптор Віктор Проданчук та його дружина художниця Наталія Проданчук створили композицію «Янголи чудяться».
«Таку назву я взяв з колядки, вона якась чудернацька. Тут є два янголи, дві мої скульптури: один моя дружина розписала, а одного я запатинував. Вийшло такі два поєднання чогось містичного і дуже позитивного», ‒ розповідає скульптор Віктор Проданчук.
Святкова колективна виставка ‒ це можливість для глядачів побачити твори живих класиків, а також підглянути, яким ж є наступне покоління художників. Цьогоріч тут виставилася і талановита молодь, яка працює у цікавій авторській техніці.
«До прикладу, мій твір називається «Феї лісові». Він виконаний в моїй авторській техніці, це текстиль, це шиття вприкріп, друк на прозорій нейлоновій тканині, багатошаровий вид панно», ‒ пояснює художниця Василина Буряник.
Різдвяна виставка у «Зеленій канапі» чекає на глядачів відтепер і упродовж усіх свят аж до Старого Нового року.