5 серіалів з Європи
Нові проекти, які рекомендував Одеський кінофестиваль
Кількість серіалів, яка мало не щодня стартує по всьому світу, щосезону стає все більшою. Як обрати те, що є цікавим? Критеріїв є чимало. Сьогодні ZAXID.NET вирішив скористатись не власним вибором, а тими серіалами, які презентував 7-ий Одеський міжнародний кінофестиваль.
Цього року він вперше відкрив позаконкурсну секцію «Серіали!».
На великому екрані показали по два перших епізоди шести серіалів. Організатори гарантували їх високий художній рівень. Ми пропонуємо звернути увагу на 5 із них.
«Останні пантери»
The Last Panthers, кримінал, Великобританія, Франція
«Останні пантери» - кримінальна драма з сильними сценарієм, акторським складом та виключною режисурою, номінант на премію BAFTA. Кримінальна група «Рожеві пантери» здійснює зухвале викрадення діаманта з метою проникнення в європейську мережу наркоторговців, гангстерів і банкстерів. Історія розвивається у Франції, Угорщині, Сербії та Лондоні і знята декількома мовами.
У головних ролях - номінант на премію «Оскар» Саманта Мортон («Нью-Йорк, Нью-Йорк», «Розпусник», «Контроль»), Тахар Рахім ( «Пророк»), актор-легенда Джон Хьорт («Шпигун, вийди геть», «V означає Вендета», «Гаррі Поттер та Дари Смерті») та хорватська зірка Горан Богдан («Номер 55»). Режисер - Йохан Ренк («Пуститися берега»)..
Серіал складається з 6-ти епізодів.
«Готель «Beau Séjour»
Beau Séjour, трилер, Бельгія
Бельгійський трилер режисерів Наталі Бастейнс та Кат Білс був відзначений призом глядацьких симпатій в рамках фестивалю Series Mania 2016.
Історія розповідає про 19-річну Като, яка прокидається в готельному номері уся в крові. Вона бачить своє мертве тіло у ванній. Тікаючи з готелю, вона намагається покликати на допомогу, але, здається, її ніхто не помічає. Чи дійсно вона померла? І якщо так, чи може вона все ще бродити серед живих? Вона повинна знайти відповіді - живою чи мертвою. Роль головної героїні виконала Лінн Ван Роєн.
Сезон стартує у 2017 році.
«Ворог народу»
Ennemi public, кримінальна драма, Бельгія
Драма режисерів Метью Франсеса та Гарі Сегерса отримала нагороду MipDrama Screenings Coup de Coeur Award в рамках провідного телевізійного ринку MIPTV 2016. Особливо небезпечний злочинець, вбивця дитини Ґі Беранже звільняється з в'язниці і знаходить притулок в монастирі абатства В’єльсара. Жителі містечка і практично всі монахи абатства з настороженістю зустрічають «монстра». Лише молодий чернець Лукас вірить в каяття Беранже. Але одного дня на околиці абатства зникне маленька дівчинка...
Головні ролі виконують Стефані Бланшу, Анжело Бізон, Клемент Мануель, Жан-Жак Росен.
Серіал складається із 10-ти епізодів.
«Пакт»
Paсt, політична драма, Польща
Польський серіал від режисера Марека Лечкі розповідає про життя журналіста. Він розслідує велику фінансову махінацію, у якій підозрюють його брата. Однак, після успішного розкриття справи, він отримує загадкове повідомлення.
Ремейк норвезького трилера «Маммон», який також був інтерпретований в Чехії. У головних ролях - Марчін Дорочінскі, Марта Нєрадкєвіч, Магдалена Челецка.
Серіал складається з 6-ти епізодів.
«Потрійний захист»
Детективна драма, Україна
Серіал режисерів Анатолія Матешко та Антона Азарова ставить у центр сюжету історію трьох кращих друзів і однієї дівчини. Володимир, Борис і Тамара знайомі з самого дитинства. Вони пов'язані спільними інтересами, роботою та дружбою. А ще пам'яттю про Максима Раєвського, їх загиблого друга.
Макс був чоловіком Тамари, він загинув в ході операції по затриманню злочинного угруповання.
Через півтора року після його смерті загроза нависла над Тамарою. Про це здогадується найкращий друг Борис і починає діяти... Автори сценарію - українські письменники Андрій Кокотюха та Анастасія Матешко. У головних ролях також знялися - Євгеній Воловенко, Андрій Самінін, Артемій Єгоров, В'ячеслав Довженко.
Найближчим часом серіал покаже телеканал «Україна». Серіал знято російською мовою. «у 2020 році герої 80% серіалів і 100% кінофільмів, створених українцями в Україні будуть говорити українською мовою. Сьогодні таке співвідношення неможливе з різних причин. Принаймні - з серіалами. У мене зараз 2 серіали україномовних, 2 - російською мовою. За жодну роботу не соромно, бо всюди - український контекст, українські гроші і українські фахівці», - вважає письменник Андрій Кокотюха.