64% донеччан і 88% львів’ян горді, що живуть в Україні
64% донеччан і 88% львів’ян відчувають гордість, що вони громадяни України. І принаймні 51% донеччан вважає себе українцями», - зазначив 1 квітня член проводу львівської крайової організації «Народний рух України» Віктор Біщук у ході дискусії «Як націоналізувати українську державу: якщо світоглядні відмінності між заходом та сходом країни є непримиренними за результатами соціологічних досліджень», що відбувалася у Незалежному громадському прес-центрі «Львівський вибір - 2010».
Коли послухаємо таких державних діячів як Табачник, Семиноженко, та й інших, зокрема вихідців із західного регіону країни, ми почуємо дуже серйозні звинувачення: що в західному регіон взагалі не українці живуть, галичани. Такі самі речі ми можемо почути й про мешканців сходу, що це - не українці. Проте, коли послухати думку звичайних мешканців Львова і Донецька, то виявляється, що насправді це не так.
В.Біщук зазначив: «Виходить, що існують політичні партійні еліти, що ведуть свою гру, і існують звичайні громадяни, що абсолютно не поділяють гасел, які їм намагаються нав’язувати партійні лідери. Я думаю, це відбувається тому, що дуже важко позбутися спокуси використовувати «принцип ворога» для покращення політичних рейтингів. У цьому й є різниця між політиком і політиканом. Останній використовує конфліктні моменти для набуття політичного рейтингу».
Представник НРУ заявив: «Ми маємо визнати, що відмінності між регіонами є. Цьому є об’єктивні причини і пояснення - різні історичні, геополітичні передумови, індивідуальні, суб’єктивні чинники. Проте досвід інших країн показує, що є проста формула - площину для об’єднання потрібно шукати не в минулому, а в майбутньому. Консолідувати український народ, перетворити його на націю може лише спільне бачення себе в одній державі, спільність інтересів українців: львів’ян, луганчан, донеччан, кримчаків. Коли кожен усвідомить, що йому і його дітям краще жити у своїй державі, в Україні, лише тоді ми отримаємо в зародковому стані націю».
Учасники дискусії, представники різних політичних сил, - Василь Павлюк, Ярослав Музичко, Віктор Біщук, Богдан Кук зійшлися на тому, що це стане можливим і за якісної зміни владних еліт, коли при владі буде загальнонаціональна еліта, що репрезентуватиме інтереси усього суспільства.
Нагадаємо, що початком до дискусії стали результати дослідження «Україна – Схід-Захід: єдність в різноманітності».