80% буковинських сиріт охоплено сімейними формами опіки
80% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на Буковині, охоплено сімейними формами виховання. Про це під час апаратної наради повідомила заступник начальника служби у справах дітей Чернівецької облдержадміністрації Інна Савісько.
За її словами, у Чернівецькій області проживає 185 597 дітей, з них 1 294 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (далі - ПБП), 829 – діти, що опинились у складних життєвих обставинах. Протягом нинішнього року поставлено на облік ще 125 дітей-сиріт та дітей ПБП і 129 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.
Відтак із загальної кількості дітей-сиріт та дітей ПБП, 27 перебувають на утриманні та вихованні в будинку дитини, 35 – дитячому будинку, 14 – будинках-інтернатах для дітей-інвалідів, 76 – школі-інтернаті для дітей-сиріт та дітей ПБП, що загалом становить 16,5% від загальної кількості дітей цієї категорії, 846 дітей перебувають під опікою та піклуванням, 196 - у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.
“Загалом сімейними формами виховання охоплено 80% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, – зазначила Інна Савісько, та додала, що вже протягом цього року до сімейних форм виховання влаштовано 108 дітей.
Як повідомили у прес-службі Чернівецької облдержадміністрації, цьогоріч в області усиновлено 19 дітей. Загалом у сім’ях усиновлювачів на території Чернівецької області проживає більше 300 дітей, за умовами проживання яких служби у справах дітей здійснюють постійний нагляд.
“Слід відзначити, що протягом 2009-2011 років в області не було випадків скасування усиновлення чи позбавлення усиновлювачів батьківських прав”, – констатувала Інна Савісько.
Завдяки здійсненню комплексної соціальної роботи та соціальної підтримки молодих матерів, які перебувають у складних життєвих обставинах та мають намір відмовитися від новонародженої дитини, щороку зменшується кількість дітей, яких залишають в пологових будинках. Так, у 2009 році в пологових будинках залишено 5 дітей, у 2010 – 3, протягом першого півріччя поточного року таких випадків не було.