Аеропорт «Сімферополь» обмежив прийом цивільних літаків
Міжнародний аеропорт «Сімферополь» частково обмежив прийом цивільних літаків до 17 березня. Це зумовлено тим, що є ризики проникнення провокаторів на півострів. Про це повідомив перший заступник голови Ради міністрів Криму Рустам Теміргалієв на прес-конференції в Сімферополі.
«Є ризики проникнення провокаторів на півострів, тому ми обмежили повітряне сполучення Сімферополя з іншими містами», – сказав Теміргалієв.
За словами першого заступника голови Ради міністрів Криму, аеропорт контролюють загони «самооборони» Криму, пишуть "Українські новини".
Віце-прем'єр Криму заявив також, що підприємство повністю відновить нормальну роботу наступного дня після проведення всекримського референдуму про статус регіону 16 березня.
Додамо, що авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) скасувала рейси між Києвом і Сімферополем з 12 до 17 березня. Додамо, що сьогодні у Сімферополь мав прибути помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович. Візит скасували через закриття аеропорту «Сімферополь».
Нагадаємо, 16 березня має відбутися референдум у Криму. Відповідну «постанову» Верховна Рада АРК прийняла 6 березня. На голосування винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».
Водночас в. о. президента України Олександр Турчинов підписав указ, яким припинив дію цієї постанови. Самопроголошена влада Криму однак має намір провести референдум.
Центральні влади України і міжнародне співтовариство заявили про незаконність референдуму. Крім того, законність кримського референдуму розглядає Конституційний Суд України. А 14 березня Венеціанська комісія має оприлюднити своє рішення щодо референдуму.
10 березня посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив: «Американський уряд вважає, що Крим був, є і буде українською землею». Також посол сказав, що США не визнають жодних результатів референдуму про подальшу долю Автономної Республіки Крим.
Раніше міністр закордонних справ Швейцарії і чинний голова ОБСЄ Дідьє Буркгальтер заявляв, що без спостерігачів ОБСЄ референдум у Криму буде вважатися недійсним.