Армія Білорусі звинуватила протестувальників у фашизмі і пригрозила застосувати силу
Білоруські військові взяли під охорону кілька об’єктів у Мінську
Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін звинуватив протестувальників у використанні фашистських прапорів. Так він назвав червоно-білий прапор – перший прапор незалежної Білорусі.
Він нагадав про великі втрати Білорусі під час Другої світової війни, у зв’язку з чим у країні створили тисячі пам’ятників та меморіалів. Хренін заявив, що військові «не допустять паплюження цих місць».
«Ми не можемо спокійно дивитися, як під прапорами, під якими фашисти організовували масові вбивства білорусів, росіян, євреїв, представників інших національностей – сьогодні організовуються акції у цих священних місцях, ми цього допустити не можемо! Тому від сьогодні ми беремо їх під наш захист і охорону», – сказав міністр оборони Білорусі.
«Категорично попереджаємо: за порушення порядку і спокою в цих місцях – Ви матимете справу вже не з міліцією, а з армією», – наголошується у зверненні.
За інформацією агенції «Интерфакс-Запад», кілька десятків військовослужбовців у повному екіпіруванні вишикувалися біля стели «Мінськ – місто-герой», ще кілька підрозділів чергують біля музею Великої Вітчизняної війни. Саме туди мають намір піти від ста до двохсот тисяч протестувальників.
Біло-червоно-білий прапор – історичний стяг Білорусі, був національним прапором Білоруської народної республіки (1918-1919) та державним прапором незалежної Білорусі в період з 1991 до 1995 року. Згодом Лукашенко провів референдум і червоно-білий прапор фактично заборонили. Відтак державним став прапор Білоруської РСР, тільки без серпа і молота, а червоно-білий став символом протесту проти чинної влади. Використання цих кольорів могло мати наслідки для білорусів, їх могли затримати, оштрафувати чи навіть арештувати.
Протести в Білорусі почалися увечері 9 серпня після президентських виборів і тривають дотепер. Протестувальники не погоджуються з результатами виборів, на яких, за офіційними даними, переміг Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року. Внаслідок жорстокості білоруських силовиків загинули щонайменше четверо людей.