Армія кремлівських тролів
Кремль рекрутує бійців-коментаторів у свої потужні структури інтернет-пропаганди
1Метою цієї армії вояків клавіатури й мишки є створення в мережі видимості масової підтримки дій і помислів російських очільників, зовнішньої та внутрішньої політики Кремля. Неймовірна активізація кремлівських тролів збіглася з початком дій російських військовиків у Кремлю.
Нещодавно ця «армія» продемонструвала свою реальну боєздатність, вчинивши атаку на британську газету Guardian. Під колонкою редактора Кріса Елліота, у якій він критикує дії Росії в Україні, зненацька з’явилося півтисячі коментарів з безапеляційною пропутінською пропагандою.
Аналогічних тролівських атак періодично зазнають інтернет-портали таких популярних мас-медіа, як Fox News, CNN, Huffington Post, Washington Post тощо. Причому схожа ситуація відбувається не лише в англомовному інтернет-просторі. Хай не таких потужних, але все ж систематичних коментаторських нападів зазнають німецькомовні, франкомовні й іспаномовні інформаційні сайти.
А вже російсько- й україномовному віртуальному просторі, від кремлівських тролів просто немає життя. Саме тому, багато українських інтернет-видань були змушені закрити функцію коментування, принаймні тимчасово.
Інформаційний портал Buzzfeed, посилаючись на дані від російських хакерів, повідомив про один з центрів рекрутування кремлівських тролів. Ним є нічим не примітна фірма Internet Research Agency, розташована в передмісті Санкт-Петербургу – батьківщині чинного російського президента. Офіційно на фірму працює кілька сотень осіб, розосереджених по теренах цілої Росії.
Їх обов’язок – передовсім нейтралізувати негативне ставлення до Росії на Заході. Під обраною для атаки статтею, яка стосуються російських справ, кожен троль, призначений на відповідний напрямок, зобов’язаний впродовж дня залишити щонайменше 50 коментарів. Окрім того, кожен боєць невидимого пропагандистського фронту повинен мати на різних соціальних мережах до шести профілів, через які він має запускати прокремлівські статуси й контролювати дискусії під ними. На кожен з таких профілів вони мають залучити не менше 500 «френдів» чи «фоловерів».
Водночас пильні користувачі інтернету на Заході навчилися дуже легко розпізнавати кремлівських тролів. Передовсім через те, що переважна більшість пропагандистів володіють європейською мовою на досить примітивному рівні. Окрім того, як стверджує Buzzfeed, вони мають досить дивні ніки, на кшталт: Handkerchief, The Ghost of Marius the Giraffe, Left Breast, Black Breast, Ass тощо. Ну, й головна розпізнавальна ознака – тупа пропаганда без логіки й аргументів.