Австрія посилила обмеження для невакцинованих від коронавірусу
Обмеження для нещеплених австрійців зростатимуть у міру збільшення ковідних пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії
Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про посилення в країні карантинних обмежень,переважна більшість яких стосуватиметься нещеплених від коронавірусу людей. Нові обмеження почнуть діяти з 15 вересня, інформує The Local.
Про посилення карантинних обмежень уряд Австрії оголосив на тлі зростання показників інфікування і госпіталізацій, в тому числі у відділеннях інтенсивної терапії.
Таким чином, з наступної середи тести на антигени будуть дійсними лише 24 години. Певний час так було у Відні, однак на решті території Австрії ці тести діяли 48 годин.
З 15 вересня невакциновані люди повинні будуть носити маски FFP2 в магазинах другорядної важливості, таких як магазини одягу, канцелярських товарів тощо. Тим, хто пройшов вакцинацію, не потрібно буде носити маску в таких місцях, хоча вони все ж рекомендуються.
Одна зміна, яка стосується як вакцинованих, так і нещеплених людей, полягає в тому, що маски FFP2 знову будуть необхідними в супермаркетах і громадському транспорті. Наразі є обов'язковими лише тканинні маски.
Також були передбачені суворіші заходи в разі подальшого погіршення ситуації в відділеннях інтенсивної терапії. Курц оголосив, що кількість зайнятих ліжок у відділеннях інтенсивної терапії повинна стати новим провідним індикатором для обмежень замість семиденної захворюваності.
Якщо протягом семи днів поспіль досягається понад 15% заповнюваності, нещеплені люди більше не будуть допускатися в нічні клуби і на більш масштабні заходи. А якщо показник виростає до 20%, то тести на антигени більше не будуть дійсні для барів, ресторанів, тренажерних залів, перукарень та інших місць. Для їх відвідування потрібен буде ПЛР-тест, сертифікат про вакцинацію або доказ про одужання.
Федеральний канцлер Австрії наголосив, що нові заходи будуть застосовуватися лише до нещеплених, щоб захистити їх і захистити лікарні від перевантаження.