Авторка антиукраїнського посібника зі Львова вибачилась за «хохлів» та «рагулів»
Світлана Варшавська, авторка «Посібника ненормативної лексики з англійської мови», у якому українських селян називають «хохлами» та «рагулями», на своїй сторінці у Facebook вибачилась перед читачами, яких обурили цитати у цій книзі.
Нагадаємо, що цей підручник продавали у львівській книгарні «Є». Однак після того, як львів’янин Микола Сирота розповів на своїй сторінці у Facebook, що книгарня у центрі Львова продає посібники антиукраїнського змісту, адміністрація книгарні вилучила посібник з продажу та вибачилась перед читачами. У книгарні «Є» пояснили, що причиною появи такого видання є неуважність відділу постачання.
Микола Сирота сфотографував одну з сторінок посібника
Згодом авторка підручника Світлана Варшавська також вибачилась перед читачами у Facebook та додала, що її видавництво не має наміру поширювати «образливі російські стереотипи».
«Нам надзвичайно шкода, що приклад досадного недогляду літературного редактора нашої агенції, помножений на загострену ситуацію в країні призвів до такого вибуху негативних емоцій. В першу чергу ми заявляємо, що ні створений нами посібник, ні окремі його цитати не мають на меті ні поширення образливих російських стереотипів», ні розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - йдеться у повідомленні Світлани Варшавської, яка є авторкою посібника та засновницею лінгвістичної агенції та видавництва у Львові.
Вона додала, що підручник був створений ще у 2013 році, оскільки був запит читачів на таку літературу. За її словами, у книзі також є вислови зі словом «москаль», а оскільки це посібник ненормативної лексики, то це природно, що у ньому є «грубі та лайливі вирази».
«Ненормативна лексика – це не те, чому професійно навчають, однак, більшість з нас вживає її у своїй мові. Так відбувається абсолютно у всьому світі, не існує жодної мови світу, в якій би не було лайки. Однак, звертаємо Вашу увагу, що посібник ненормативної лексики природньо містить у собі грубі та лайливі вирази», - додала Світлана Варшавська.
Авторка додала, що у інших накладах посібника ці приклади будуть вилучені.