Без вирішення кадрових питань Тимошенко зв’язана по руках і ногах, - політолог Володимир Цибулько
"Протистояння у ситуації з головою Фонду Держмайна Валентиною Семенюк між двома правлячими силами насправді немає, є взаємне суперництво", - заявив сьогодні, 7 лютого, у коментарі ZAXID.NET політолог Володимир Цибулько.
За його словами, проблему каталізує не працююча Верховна Рада, "тут впирається в кадрові питання". "Без вирішення кадрових питань Тимошенко зв’язана по руках і ногах. Тимошенко розуміє, що не може у такій ситуації досягнути управлінської цілісності, бо частина посад в міністерствах не підпорядковуються їй", - прокоментував В.Цибулько.
Політолог вважає, що "частина політичних наперсточників у НУНС і БЮТ підштовхують своїх голів до жорсткіших дій у період, поки не проголосована нова редакція закону "Про уряд", який має остаточно розмежувати повноваження Президента і прем’єра. Вони намагаються зіграти підкилимно, виграти з цього собі. Це тактика, намагання розіграти комбінацію. Тим більше, що у ФДМУ неймовірна кількість підвішених лобістських справ, на які чекають лобістські угрупування і в одному, й в другому таборі. Через це перших осіб штовхають у незручні ситуації".
Проте, за словами В.Цибулька, коли Верховна Рада втихомириться і запрацює, протиборство в коаліції буде зняте. "ФДМУ - це остання помаранчева шлюпка, свій крейсер вони уже потопили. Тому, затіявши велику сварку в цьому човнику, можна втратити владу, і уже ніщо їх не поверне у велику політику. Тому є взаємне пощипування, але немає покусування", - зазначив він.
Керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога вважає урядове рішення про відсторонення Валентини Семенюк від виконання обов’язків Голови Фонду Державного майна серйозним правовим і політичним прецедентом, створеним Кабінетом Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко. За його словами, прагнення уряду вирішити низку серйозних проблем, пов’язаних із діяльністю ФДМУ, цілком зрозуміле й обґрунтоване, однак воно не повинно викликати рішення, які йдуть урозріз із основним законом. "Заявлені плани Кабміну щодо проведення цього року приватизації прямо пов’язані з оголошеними виплатами компенсацій за знеціненими вкладами радянського Ощадбанку. Звісно, уряд включив приватизаційний форсаж, який сьогодні зачепив керівництво ФДМУ. Справа не в персоналіях: відсторонення В.Семенюк прямо суперечить Конституції".
Коментуючи ситуацію з тимчасовим відстороненням Валентини Семенюк з посади голови Фонду державного майна, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов зазначив наступне: "Я б хотів внести ясність у рішення Уряду. Кабінет Міністрів не звільняв голову Фонду державного майна з посади. Ми діяли чітко відповідно до закону, і мова йде не про звільнення, а про тимчасове відсторонення (до речі, згідно з Законом "Про державну службу") пані Семенюк від керівництва Фондом державного майна і лише на той час, доки буде відбуватися розслідування зловживань у Фонді, в тому числі, пов’язаних з великою корупцією. Йдеться передусім про перевірку діяльності ФДМ Генеральною прокуратурою. Тому я просив би не перекручувати фактів і не нагнітати ситуацію. Уряд повинен діяти і боротися зі зловживаннями. Нова урядова команда прийшла наводити лад в країні, а не для того, щоб вести теплі та затяжні й безплідні переговори з тими людьми, які прикривають непрозорі, тіньові рішення у сфері приватизації".