Більше 1 000 українських підприємств готові до неконтрольованого страйку
Трудові колективи понад тисячі підприємств України готові до радикальних дій. Про це повідомив голова Національного форуму профспілок України (НФПУ) Мирослав Якібчук, посилаючись на численні звернення працівників українських підприємств та бюджетних установ, - повідомила ZAXID.NET прес-служба НФПУ 25 лютого.
За словами М.Якібчука, моніторинг ситуації на підприємствах свідчить про критичне соціальне становище працівників. До НФПУ звернулися по допомогу підприємства, організації та установи, працівники яких через дії влади й роботодавців полишені напризволяще. Розуміючи небезпеку стихійних страйків, люди праці починають об’єднуватися з активною частиною профспілок, щоб захистити свої права в цивілізований спосіб.
Зокрема, на прес-конференції, що була організована НФПУ, у вівторок, 24 лютого, представники підприємств та організацій оприлюднили інформацію щодо критичного кризового стану 4-х підприємств. А саме:
Робота ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" (м. Миколаїв) практично зупинена. Посилаючись на економічну кризу, керівництво поставило завод на межу банкрутства. Заборгованість із зарплати на підприємстві сягнула 6 млн грн.;
- відбувається цілеспрямоване знищення єдиної в Україні державної авіакомпанії "Львівські авіалінії". Внаслідок неефективних дій керівництва підприємства працівники масово втрачають роботу. Компанія штучно поставлена на межу банкрутства;
- колектив Полтавського тепловозоремонтного заводу розпочав страйк у зв'язку із запланованим скороченням понад 1000 працівників. Крім того, з 1 березня всіх працівників заводу переведуть на 605 грн зарплатні. Заборгованість із зарплатні - 4 місяці;
- Херсонський дитячий будинок "Теремок" через бюрократичну казуїстику не отримує коштів на зарплату працівникам, харчування дітей та комунальні послуги. На думку колективу, це - банальне бажання чиновників привласнити бюджетні кошти;
- представники малого бізнесу м. Києва поставлені на межу виживання розпорядженням мерії щодо централізації розміщення малих архітектурний форм та тимчасових будівель. Можуть постраждати близько 50-ти тисяч найманих працівників, що працюють в сегменті малого бізнесу м. Києва.
Мирослав Якібчук звертає увагу на те, що подібні ситуації спостерігаються на більшості українських підприємств та бюджетних установ. "Існує загроза виникнення неконтрольованого всеукраїнського страйку в разі невжиття дієвих заходів щодо подолання кризових явищ", - додав він.
Нагадаємо, для стабілізації ситуації в усіх галузях, НФПУ готовий ініціювати створення комісій за участі профспілок, власників та влади для розробки планів дій. На переконання М. Якібчука, саме відсутність взаємодії всіх гілок є основною проблемою у вирішенні кризових питань.