Частину меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові збудують вже у лютому
Сквер на вулиці Кривоноса готують для заливання фундаменту
Під кінець тижня у сквері, що на вулиці Кривоноса у Львові, заливатимуть фундамент для меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Там постане міст-музей, присвячений подіям на Інститутській п’ять років тому. А також стела з портретами усіх полеглих Героїв.
Автори проекту Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак за місяць придумали, як виглядатиме меморіал. І виграли конкурс, отримавши за ідею 90 тис. гривень.
«Символічно, що саме від цієї вулиці в напрямку на Київ у час Революції Гідності виїжджали автобуси з небайдужими українцями. На Майдан.. Тому тут буде вхід на міст, який з’єднуватиме сквер з парком «На валах». І з цього мосту ми будемо виходити на нашу площу. На площі розташується меморіальна стела», ‒ пояснив співавтор проекту меморіалу Андрій Лесюк.
Угоду щодо робіт на суму 10,8 млн гривень уклали з переможцем тендеру ‒ компанією «Т.В.Д.». Минулого тижня він вже отримав аванс.
«Ми вже маємо матеріали, арматуру. В п’ятницю привезуть бетон, щоб виконувати сам фундамент», ‒ додав представник генпідрядника ТзОВ «Т.В.Д.» Олег Бордун.
150 років тому у сквері були тераси для огляду Львова. Тож їх і відновлять. А сам міст і стелу виконають з необлагородженої кортенівської сталі зі Швеції, що символізуватиме боротьбу на Майдані.
«Метал цей дуже яскравий, бо оранжевий. І його особливість в тому, що змінює колір з погодними умовами, з роками. Спершу виглядає, як звичний метал. А з плином часу, з дощем, з погодними умовами стає іншим. Розводи по металу символізуватимуть сльози героїв», ‒ пояснила співавторка проекту меморіалу Христина Пундак.
Тож на стелі будуть плити з портретами усіх загиблих. А зашитий міст оздоблять вирізаними цитати.
«Крізь ці прорізи в дощову погоду будуть лити краплі дощу ‒ буде такий настрій ностальгії.. А в сонячну погоду прорізуватимуться промені світла як надія, перемога», ‒ каже співавторка проекту меморіалу Марія Яструбчак.
Наразі готують документи, щоб повідомити ЮНЕСКО про будівництво моста, бо це вже складніша конструкція. Задля меморіалу у сквері мають зрізати 30 дерев. Натомість обіцяють висадити 18 нових, переважно сосен.
«В принципі йде все за графіком. І ми переконані, що до місяця лютого матимемо де приймати людей, які б хотіли вшанувати річницю подій на Майдані. Літургію влаштувати», ‒ підтвердив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
На той час меморіалу не завершать, але там буде що побачити.
«Буде стела, облицьована кортеном. Будуть портрети Героїв Небесної Сотні. Вигравірувані імена. Замощена внизу територія під стелою. І оглядові майданчики», ‒ підсумував заступник директора ЛКП «Зелений Львів» Андрій Шульський.