Блаженніший Святослав обговорить із Папою Римським питання щодо надання УГКЦ патріархату
Зустріч запланована на початку липня 2019 року
Голова Української греко-католицької церкви, Блаженніший Святослав обговорить з Папою Римським Франциском питання отримання Церквою статусу патріархату. За словами Святослава, греко-католики України вже давно мають фактичний патріархат.
Як розповів Святослав в інтерв'ю РІСУ, їхня розмова відбудеться на початку липня під час зустрічі в Римі.
«Наш спосіб впорядковувати душпастирське життя відповідає способу існування саме патріарших структур. І ми самі вчимося так жити», – наголосив він і додав, що Папа Франциск загалом підтримує цей устрій.
«Ми не беремо миро з Ватикану чи будь-де. Глава Церкви освячує миро у Києві, а потім воно розходиться по світу. І всіх дітей, яких хрестять у будь-якій частині світу, помазують миром, яке було посвячене в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві. Так не було завжди, бо були різні обставини, однак це частина нашого партикулярного права», – розповів Святослав.
Він зауважив, що наразі зробили чимало для визнання за українськими греко-католиками їхнього власного патріархату. Проте остаточне рішення залежить від Ватикану.
«Тому ми кажемо, що патріархат будується, бо він не дається, а його визнають. З нашого боку ми робимо все для того, щоб функціонувати як патріарша Церква. А питання визнання – не створення чи проголошення – це питання, яке належить до рішення Вселенського Архієрея… Ми просимо його про це на кожній зустрічі, зокрема, коли говоримо про те, як ми сьогодні живемо …Це вже наша традиція, бо народ має право на це — молитися за патріарха. І цього права ніхто в нього не може забрати», – наголосив очільник УГКЦ.
Нагадаємо, перші спроби створити патріархат спільно з православними Церквою були зроблені ще XVII ст., проте вони не мали успіху. У сучасній історії УГКЦ, а саме 1975 року, голова Церкви Блаженніший Йосиф Сліпий пішов шляхом творення патріархату зсередини, а офіційне визнання Папою Римським мало б стати завершенням цього процесу, однак донині цього не відбулося.