У Львові триває 28-й Bookforum. ZAXID.NET щодня обираємо найцікавіші події третього дня форуму.
Топ-10 подій 17 вересня
У нас усе культурно
11:10, театр імені Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3
Учасники: Григорій Семенчук, Олена Гусейнова, Соломія Чубай. Гриць Семенчук про нову книжку віршів «Не тільки Brat». Соломія Чубай розповість про проект «POETY. Діалог поколінь» та про фільм «Чубай. Говорити знов».
Презентація проекту «Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою»
13:00, Музей етнографії та художнього промислу, проспект Свободи, 15
Учасники: Ірина Старовойт, Ростислав Семків, Вікторія Амеліна, Тарас Прокопишин,Тетяна Терен, Олена Галета. У багатьох національних літературах існують списки обов’язкових до прочитання книжок. На основі цих списків видавці формують колекції «Золотого фонду літератури», чиновники і меценати закуповують видання для бібліотек, а читачі – формують свої читацькі плани. До сьогодні в Україні жодне видання чи інституція не бралися за укладання подібного списку. Це завдання вирішив взяти на себе Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу. Укладання цього списку тривало понад півроку і включило в себе кілька етапів голосувань та обговорень. 100 творів, що ввійшли до фінального списку, обиралися з-поміж майже 300 позицій, запропонованих членами Українського ПЕН.
Сучасна мексиканська література. Презентація книг видавництва «Деінде»
14:30, РадіоГараж, вул. Князя Романа, 6
Учасники: Остап Сливинський, Олексій Шендрик, Остап Радейко. Мова піде про цікавих, молодих та сучасних авторів з Латинської Америки, а саме з Мексики. Буде презентовано три книги з мексиканської серії. Йтиметься про «Бенкет у норі» та нарколітератру, «Сезон ураганів» та номінацію на премію Букера, «Знаки, що передуватимуть кінцю світу» та сучасні кордони.
Розмова з Каролін Ламарш
15:00, онлайн
Поетеса, авторка новел, романів, творів для театру, радіоп’єс та творів про мистецтво. Володарка престижних літературних премій, зокрема, премії Росселя (бельгійський Гонкур) за її перший роман «Le jour du chien» та Гонкурівської премії у категорії новели за збірку «Nous sommes à la lisière». Цього року український читач познайомився з третьою її книгою, романом «Ведмідь»
Розмова з Хуаном Пабло Вільялобосом
15:30, онлайн
Перший роман Хуана Пабло Вільялобоса «Бенкет у норі» потрапив у короткий список Gaurdian First book award. В 2016 році автор отримав премію Геральда від іспанського видавництва «Анаграма» за роман «No voy a pedirle a nadie que me crea» (англ. «I Won't Expect Anyone to Believe Me»). Був членом журі престижної Дублінської літературної премії. Критики відносять творчість автора до жанру так званої нарколітератури. Роман «Бенкет у норі» перекладений українською мовою у видавництві «Деінде».
Тексти Лема українською: ще є що читати
16:00, театр імені Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3
Учасники: Андрій Павлишин, Олег Король, Іван Сварник, Андрій Поритко, Богдан Будний. Презентація другого тому «Шестикнижжя Лемового» – «Слідство. Катар. Щоденник знайдений у ванні. П’єси». Розмова з перекладачами творів Станіслава Лема.
Розмова Наталки Сняданко з Ренатою Айхінґер
17:00, онлайн
Наталка Сняданко – відома українська письменниця. Друкується у львівській та київській пресі. Фіналістка нагороди міста літератури ЮНЕСКО 2019 Нагороджена міністерства освіти, мистецтва і культури Австрії за переклад книги Урсули Познанські «Ереб». Рената Айхінгер живе у Відні, де працює письменницею та театральною режисеркою. Вона написала три книги: Welt.All.Tag (2012) та дві збірки поезії wundstill (2014) та endeln (2016). Її четверта книга #flirren вийде у світ 21 вересня.
Дар: розмовою з Едіт Івою Еґер
18:00, онлайн
Едіт Єва Еґер – видатна психотерапевтка, що вціліла під час Голокосту, авторка світового бестселера «Вибір». Едіт Еґер народилась в єврейській родині в Угорщині. Коли їй було 16 років, вона була успішною балериною та гімнасткою. У цей час вона потрапила у концтабір, де загинули її батьки, їй з сестрою вдалося вціліти. За кілька років після звільнення вона разом з чоловіком емігрувала до США. Освіту психолога здобула, коли їй було за 40, а ліцензію на практику отримала у віці 50 років. Одним з її наставників на початку кар’єри був Віктор Франкл, засновник логотерапії та теж вцілілий в Аушвіці. Вона досі приймає пацієнтів та виступає з лекціями по всьому світі.
Літературна екскурсія Парижем. Презентація збірки оповідань «Селфі в Парижі»
18:00, Музей етнографії та художнього промислу, проспект Свободи, 15
«Селфі в Парижі» — збірка сучасних українських оповідань, дія яких відбувається у місті, що приваблює і манить мрією про нескінченне свято, яке завжди з тобою. А втім, Париж зовсім не ідеальний. Як і будь-яке інше місто. За «фасадами» туристичних пасторалей із образами романтичних пікніків на березі Сени вирує буденність реального життя, коли справжнім щастям є скромна вечеря із сервісу врятованих продуктів, в яких от-от спливе термін придатності… До книжки ввійшли паризькі оповідання Катерини Бабкіної, Галини Вдовиченко, Лариси Денисенко, Ірени Карпи, Мар’яни Савки, Ірини Славінської, Гаськи Шиян, Олени Чернінької й Андрія Шкіля.
Читки п’єс «Сім перших робіт Аліни» (драматургиня: Ніна Захоженко, режисерка: Ірина Ципіна) та «П’ять пісень Полісся» (драматургиня: Людмила Тимошенко, режисери – Світлана Ілюк, Ігор Білиць)
18:30, Львівський театр ляльок, площа Данила Галицького, 1
«П'ять пісень Полісся» – п’ять коротких історій, що трапились на українському Поліссі за останні 100 років. «Сім перших робіт Аліни» – п'єса про міленіалку Аліну, у якої було багато робіт і мало грошей. Про її подруг і коханців. Про відчайдушну гонитву за успіхом. Про великі амбіції і феєричні факапи. Про пошуки кохання і роботи, кохання на роботі, кохання замість роботи. Про мізерність. Про ілюзії. Про вибір. Про болісне дорослішання.