Бродівський комісар відвіз волонтерську допомогу на схід і став учасником АТО
Майор запасу Ярослав Анклевич з'їздив на схід на чотири дні і отримав статус учасника АТО. Тож журналісти 24 каналу провели розслідування про можливість отримати такий бажаний статус.
Комісара призвали у військо під час першої хвилі мобілізації. Військкомом він став через півроку, а у жовтні відбув у зону АТО.
«Сказав, що він їде разом із т.в.о. військового комісара супроводжувати волонтерську допомогу для третього батальйону територіальної оборони на схід. Ну, і поїхали, на четвертий день повернулися. Потім я у грудні розписуюся і відомості за зарплату і бачу напроти прізвища Анклевича премію за АТО», - розповідає колишній заступник Бродівського військового комісара Микола Забокрицький.
Згодом комісар вже отримав статус учасника АТО. «Він почав хизуватися, почав показувати «корочку» учасника АТО. Скажемо так, не зовсім повірив цьому, і вирішив своїми каналами це перевірити. Вияснив, що так, справді, він і люди, які з ним їздили, мають статус учасника АТО. Скільки разів вони були в зоні бойових дій, що там робили, я цього не знаю, ну те, що Анклевич був там чотири дні, скажемо так, я в цьому впевнений», - наголосив Забокрицький.
Журналісти спробували дізнатися у самого бродівського комісара, чи саме за цю поїздку він отримав статус і скільки разів був у зоні бойових дій. Біля входу у комісаріат повідомили, що комісар на місці, та черговий запевнив, що він відлучився і попросив зачекати. Пояснив, що повідомив комісара про приїзд журналістів і він пообіцяв прийти. Втім, Микола Анклевич так і не з’явився. Натомість, черговий покинув свій пост і поїхав у невідомому напрямку на особистому авто бродівського військкома. Телефоном Микола Анлевич повідомив, що розмови не вийде.
«Я можу прийти, але я вам нічого не скажу. Звертайтеся за дозволом в обласний комісаріат. Вибачте, але я зайнятий, в мене йде п'ята хвиля мобілізації», - заявив бродівський військовий комісар.
Пояснити, за що Анлевич отримав статус учасника АТО, Телеканал 24 попросив Міністерство оборони. Через 10 днів журналістам відповіли, що це «персональні дані, які не підлягають розголошенню». А ось в обласному комісаріаті зазначили, що до його посвідчення питань не мають, бо закон не регламентує, скільки часу військовий має пробути на сході, щоб отримати такий документ.
Ця історія схожа до випадку із заступником міністра ЖКГ Дмитром Ісаєнком, якого взимку нардепи змусили відмовитись від такого ж посвідчення.
«Якщо ти їдеш на декілька днів і по закону маєш право отримати статус учасника АТО, але, як кажуть, тільки чув бойові дії десь далеко, ну, то це вже моральна сторона питання чи для того міністра, чи для комісара», - наголосив військовий комісар Львівської області Микола Садовський.
Розводять руками і у військовій прокуратурі. «Військова прокуратура, як і інші прокуратури, змінами в законі позбавлена права проводити прокурорські перевірки. Вони залишилися хіба що для старих кіно», - зазначив речник військової прокуратури Львівщини Микола Гуцуляк.
Перевірку влаштують хіба що на звернення військових або СБУ. Але таких ще не надходило.