Будівництво LNG-терміналу почнеться наступного року, - Янукович
Спільно з американськими партнерами-компанією Excelerate Energy та іншими, в середині 2014 року буде запущено першу фазу проекту LNG-термінала, що надасть можливість Україні реалізувати на 5 млрд більше кубічних метрів природного газу (на рік – ред.). Про це 25 вересня сказав президент Віктор Янукович під час виступу на VI Світовому економічному симпозіумі в Гарвардському клубі Нью-Йорка.
Президент наголосив, що для гарантування національної енергобезпеки Україна продовжує активно працювати над диверсифікацією постачань енергоносіїв.
Нагадаємо, 26 листопада 2012 року Держінвестпроект підписав угоду про співпрацю з компанією Gas Natural Fenosa (Іспанія) в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у ролі представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал. У компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що ніяких контрактів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Згодом з’ясувалося, що Хорді Сарда Бонвехі є 43-річним лижним інструктором, а нині бізнесменом з Барселони.
4 січня 2013 року президент України Віктор Янукович в інтерв’ю журналістам сказав, що проект LNG-терміналу повинен бути реалізований. «Випадок із сумнівним підписанням документа має бути розслідуваний і зроблені конкретні висновки», – заявляв тоді Янукович.
У квітні 2013 року у Х'юстоні відбулось підписання угоди про надання послуг між «ДП Національний проект «LNG-термінал» та американською компанією Excelerate Energy.
Компанія Excelerate Energy L.P. є світовим лідером з будівництва інфраструктури для транспортування, зберігання та регазифікації скрапленого природного газу.
Україна планує розділити будівництво LNG-термінала на два етапи. На першому буде задіяно судно-термінал потужністю 5 млрд куб. м газу на рік, на другому буде побудовано наземний термінал потужністю 10 млрд куб. м газу на рік.
У рамках першого етапу буде виконано днопоглиблювальні роботи (за рахунок коштів, що залучаються ДП "LNG-термінал", EUR121 млн), побудовано з'єднання з газопроводом високого тиску (за кошти ДК "Укртрансгаз", вартість до EUR113 млн), встановлено орендоване судно-термінал.
На другому етапі буде побудовано наземний термінал (за кошти консорціуму інвесторів, вартість-EUR735 млн).
Проект передбачає будівництво СПГ-термінала в районі м. Южне (Одеська обл.) Поруч із нафтовим терміналом ПАТ "Укртранснафта" і МТП "Южний".