Будівництво сміттєпереробного заводу хочуть розпочати у першому кварталі 2018 року
За рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища хочуть узятися ще до кінця цього року
Сміттєпереробний завод у Львові ще досі на етапі проектування. Утім почати роботи з будівництва хочуть вже у першому кварталі наступного року. У місті вже визначились – на території ТЕЦ-2 зведуть завод, на якому застосують механіко-біологічну переробку. Тобто буде сміттєсортувальна лінія та установка для компостування.
«Закладаємо у будівництво від 12 до 16 тунелів біологічного висушування цієї органічної фракції. Якщо вона відбула 3-4 тижні в цих тунелях, висушилась. Після цього це вже є фракція, з якою легше працювати», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Ці залишки можуть використовувати як технічний компост, або продавати паливо для цементних заводів. Втім до такої технології мають застереження екологи. Вважають: спершу потрібно зробити дослідження, чи заводам потрібен цей ресурс. Тому пропонують альтернативу.
«Це встановлення там, на ТЕЦ-2, однієї потужної сміттєсортувальної лінії, станції компостування органіки, але для цього обов’язковою передумовою є встановлення додаткового контейнера до тих, роздільних. Ті відходи, які не компостуються, які не переробляються, які повторно не використовуються – відправляти на полігон», – пояснила еколог Алла Войціховська.
Рекультивацію на Грибовицькому сміттєзвалищі хочуть розпочати до кінця року. Зокрема, дегазацію та відведення інфільтратів. Вирівнювати схили будуть вже навесні. Документацію щодо заводу від французької компанії «Egis» мають у грудні подати на експертизу у Київ. На спорудження заводу та рекультивацію полігону місто отримає 35 млн євро від ЄБРР та, можливо, ще 75 – від Європейського інвестиціійного банку. У листопаді ЄБРР оголосить тендер на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові.